Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

POLSKA KONSUMPCJA SPADA ALE SŁABIEJ OD PROGNOZ

Polska konsumpcja nadal pod kreską.

POLSKA SPRZEDAŻ DETALICZNA
foto: pexels.com

Zaskakujące dane o sprzedaży detalicznej opublikował Główny Urząd Statystyczny. Wiele wskazuje na to, że konsumenci powoli wracają do zakupów.

POLSKA KONSUMPCJA
Polska konsumpcja nadal spada. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Sprzedaż liczona w cenach stałych w sierpniu była o 2.7% niższa niż rok temu. Spadek ten jest o 1.2 punktu procentowego mniejszy niż prognoza większości ekonomistów. W lipcu GUS zaraportował spadek obrotów sieci detalicznych o równo 4% rdr. Co ważne, względem lipca sprzedaż w sierpniu realnie wzrosła o 2.8%.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET PO DECYZJI FED

W strukturze koszyka zakupów wyraźnie widoczny jest głęboki spadek sprzedaży dóbr trwałego użytku. Aż o ponad 10.5% spadła w ujęciu rocznym wartość sprzedaży w kategorii meble, rtv i agd. Wyraźnie mniejszy popyt widać było również w przypadku żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (-2,1% rdr) oraz odzieży i obuwia (-4,9%).

POLSKA KONSUMPCJA SPADA ALE SŁABIEJ OD PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d