Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

POLSKA KONSUMPCJA SPADA ALE SŁABIEJ OD PROGNOZ

Polska konsumpcja nadal pod kreską.

POLSKA SPRZEDAŻ DETALICZNA
foto: pexels.com

Zaskakujące dane o sprzedaży detalicznej opublikował Główny Urząd Statystyczny. Wiele wskazuje na to, że konsumenci powoli wracają do zakupów.

POLSKA KONSUMPCJA
Polska konsumpcja nadal spada. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Sprzedaż liczona w cenach stałych w sierpniu była o 2.7% niższa niż rok temu. Spadek ten jest o 1.2 punktu procentowego mniejszy niż prognoza większości ekonomistów. W lipcu GUS zaraportował spadek obrotów sieci detalicznych o równo 4% rdr. Co ważne, względem lipca sprzedaż w sierpniu realnie wzrosła o 2.8%.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET PO DECYZJI FED

W strukturze koszyka zakupów wyraźnie widoczny jest głęboki spadek sprzedaży dóbr trwałego użytku. Aż o ponad 10.5% spadła w ujęciu rocznym wartość sprzedaży w kategorii meble, rtv i agd. Wyraźnie mniejszy popyt widać było również w przypadku żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (-2,1% rdr) oraz odzieży i obuwia (-4,9%).

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nadchodzącym Europejskim szczycie e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Patrycją Sass-Staniszewską, prezeską Izby Gospodarki Elektronicznej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy poszkodowani przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc po utracie towaru i mienia w wyniku pożaru hali targowej, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ogromnych stratach po pożarze hali targowej oraz możliwościach ewentualnych odszkodowań rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Michaliną Kuśmierek z Kancelarii OMP Legal.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pojawiających się w hurcie i detalu pierwszych nowalijkach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Januszem Bylińskim, prezesem Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego.