Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

POLSKA INFLACJA BAZOWA NA REKORDOWYM POZIOMIE

Polska inflacja bazowa z kolejnym rekordem.

POLSKA INFLACJA BAZOWA
foto.: Rūdolfs Klintsons / Pexels.com

Inflacja bazowa, czyli wskaźnik nieuwzględniający cen energii, paliw i żywności, w listopadzie znowu wzrosła, przebiła prognozy i jest na najwyższym poziomie odkąd Narodowy Bank Polski zbiera tego typu statystyki.

Inflacja bazowa w Polsce wyniosła w listopadzie 11,4 proc. rok do roku. Wskaźnik ten rośnie nieprzerwanie od 18 miesięcy.

CZYTAJ TEŻ: MŚP BEZ WSPARCIA NA GAZ

To oznacza, że rosnące ceny energii, paliw i żywności rozlewają się po gospodarce, czyli drożeje coraz więcej kategorii dóbr i usług konsumpcyjnych.

A zdaniem ekonomistów ING Banku Śląskiego inflacja bazowa pozostanie w 2023 r. uporczywie wysoka. Szczyt głównego wskaźnika CPI może w lutym wynieść 21 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKA INFLACJA BAZOWA NA REKORDOWYM POZIOMIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że codzienne zakupy w sklepach podrożały średnio o 19,1 procent rok do roku (jak wynika z raportu UCE Research i wyższych szkół...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

FINANSE OSOBISTE

Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku. To dobra wiadomość dla zmęczonych inflacją — wyraźnie ubywa paliwa do wzrostu cen.

%d bloggers like this: