Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

POLSKA GOSPODARKA HAMUJE

Polska gospodarka wyraźnie zwalnia. Jak podał dzisiaj GUS produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła znacznie słabiej niż oczekiwał rynek i niż to miało miejsce w poprzednich miesiącach.

POLSKA GOSPODARKA HAMUJE

W kwietniu wzrost produkcji sprzedanej wyniósł w ujęciu rocznym 13 procent wobec spodziewanych 16,1 proc.
Jak podał GUS wzrost odnotowano w 30 spośród 34 działów przemysłu.
Największy wzrost odnotowano w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 35,7 proc. oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 23,9 proc. Najmocniej zmniejszyła się natomiast produkcja m.in. komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 8,7%
Jak zauważyli ekonomiści Pekao SA produkcja wzrosła wyraźnie słabiej od prognoz. Przetwórstwo nieznacznie w dół, ale najbardziej interesujące jest to, co stało się z produkcją energii, która ostro wyhamowała równie zagadkowo, co w poprzednich miesiącach przyspieszała.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W Polsce stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1%.

ŚWIAT

Nie mamy dobrych informacji dla polskich eksporterów. Pogarszają się nastroje w niemieckiej gospodarce - głównego partnera handlowego Polski.

POLSKA

Według GUS, produkcja przemysłowa w maju wzrosła 15% rok do roku- to jednak pokazuje lekkie hamowanie polskiego przemysłu.

CENY

Ceny mleka o połowę wyższe, niż przed rokiem. Ceny żyta - prawie dwukrotnie wyższe. Ceny produktów rolnych w skupie oszalały - wynika z danych...

%d bloggers like this: