Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

POLSKA GOSPODARKA HAMUJE

Polska gospodarka wyraźnie zwalnia. Jak podał dzisiaj GUS produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła znacznie słabiej niż oczekiwał rynek i niż to miało miejsce w poprzednich miesiącach.

POLSKA GOSPODARKA HAMUJE

W kwietniu wzrost produkcji sprzedanej wyniósł w ujęciu rocznym 13 procent wobec spodziewanych 16,1 proc.
Jak podał GUS wzrost odnotowano w 30 spośród 34 działów przemysłu.
Największy wzrost odnotowano w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 35,7 proc. oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 23,9 proc. Najmocniej zmniejszyła się natomiast produkcja m.in. komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 8,7%
Jak zauważyli ekonomiści Pekao SA produkcja wzrosła wyraźnie słabiej od prognoz. Przetwórstwo nieznacznie w dół, ale najbardziej interesujące jest to, co stało się z produkcją energii, która ostro wyhamowała równie zagadkowo, co w poprzednich miesiącach przyspieszała.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Inflacji oraz wiborze i jego wpływie na wysokość kredytów rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Marianem Nogą z WSB, byłym członkiem RPP.

POLSKA

Główny Urząd Statystyczny poinformował , że w trzecim kwartale było więcej rejestracji i mniej upadłości firm w porównaniu z 2021 rokiem.

UE

Dane makro pokazują spowolnienie niemieckiej gospodarki. Bezrobocie nadal na poziomie 5.5%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w produkcji budowlano-montażowej w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Damianem Kaźmierczakiem, głównym ekonomistą Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

%d bloggers like this: