Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

POLSKA: EKSPORT W MAJU WIĘKSZY O 42% R/R

POLSKA: EKSPORT W MAJU WIĘKSZY O 42% R/R

Eksport z Polski w maju wzrósł o 42% rok do roku, a miesiąc do miesiąca spadł o 3%. Wynika z prognozy ekonomistów Krajowej Izby Gospodarczej.

CZYTAJ TEŻ: CENY W STYCZNIU ROSŁY O PRAWIE 18 PROCENT. WINNA M.IN. TARCZA ANTYINFLACYJNA

Dostępne obecnie dane o stanie gospodarki realnej oraz opinie pozyskane od ekonomistów KIG pozwalają szacować, że eksport w maju 2021 wyniósł 22.7 miliarda euro. Zmniejszył się więc w stosunku do wartości notowanych w kwietniu o 3%., w stosunku zaś do wielkości notowanych przed dwunastoma miesiącami zwiększył się o 42,0 proc. Wielkość eksportu w czerwcu będzie, ze względów sezonowych, zbliżona do majowej.

Według szacunków KIG, w roku 2021 eksport wyniesie 273,7 mld euro, o 17,6 proc. więcej niż w roku 2020.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLSKA: EKSPORT W MAJU WIĘKSZY O 42% R/R

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O intensyfikacji sygnałów o możliwości nadejścia recesji w europejskiej gospodarce rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesor Moniką Köppl-Turyną z Instytutu Badań Ekonomicznych EcoAustria.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O gwałtownym wzroście rentowności polskich obligacji, a tym samym rosnącym też koszcie obsługi długu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Matysem, analitykiem In...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach produkcji przemysłowej w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mariuszem Adamiakiem, dyrektorem strategii inwestycyjnych PKO Banku Polskiego.

%d bloggers like this: