Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

POLREGIO KUPUJE 200 NOWYCH POCIĄGÓW

Nowe składy mają oferować od 130 do 160 miejsc siedzących, pociągi mają osiągać 160 kilometrów na godzinę i być wyposażone w klimatyzację oraz wi-fi.

POLREGIO KUPUJE 200 NOWYCH POCIĄGÓW

PolRegio, największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce wyda niemal 10 mld zł na 200 nowych pociągów. Składy mają trafić na tory w ciągu 3 lat.

Obecnie przewoźnik jest na etapie podpisywania umów ramowych z producentami. Oferty do przetargu złożyły cztery firmy – Stadler Polska, Newag, Pesa Bydgoszcz oraz Fabryka Pojazdów Szynowych – H. Cegielski.

Wyjaśniono, że przez ten okres wykonawcy związani umową ramową będą składać oferty na określoną liczbę pojazdów. O tym, u którego z producentów zostanie zamówiony pojazd, rozstrzygać ma aukcja elektroniczna. To na jej podstawie zawierane będą umowy w sprawie konkretnego zamówienia.

Według przetargu nowe składy mają oferować od 130 do 160 miejsc siedzących, pociągi mają osiągać 160 kilometrów na godzinę i być wyposażone w klimatyzację oraz wi-fi dla pasażerów.

Udział w rynku PolRegio wynosi 27 procent, a większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLREGIO KUPUJE 200 NOWYCH POCIĄGÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że z dostępnych danych wynika, że ubiegły rok może być rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych ukraińskich spółek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24...

FIRMA

Na koniec grudnia 2022 r. łączna liczba lokali oferowanych przez grupę do sprzedaży wynosiła 667 lokali.

%d bloggers like this: