Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POLITYCZNY ZAWRÓT GŁOWY WOKÓŁ ORLENU

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

ORLEN SPRZEDA UDZIAŁY

Były już minister aktywów państwowych Jacek Sasin napisał dziś na portalu X:

źródło: X Jacek Sasin

kolei obecne kierownictwo Ministerstwa Aktywów Państwowych wystosowało oficjalne pismo do Komisji Nadzoru Finansowanego, by zbadać środowe przepływy akcji Orlenu. „Zastanawiamy się, czy ktoś nie zarobił na tym, wykorzystując informacje poufne” – pytała dziś nowa szefowa MAP Marzena Małek

KNF ZBADA PRZEPŁYW AKCJI ORLENU?

Nierychliwy zwykle Nadzór Finansowy, piórem swojego rzecznika, Jacka Barszczewskiego napisał że, „każda sytuacja, w której pojawiają się wątpliwości dotyczące możliwości wykorzystania informacji poufnych lub potencjalnej manipulacji, jest poddawana przez UKNF wnikliwej analizie, a w uzasadnionych przypadkach są podejmowane stosowane działania nadzorcze, włącznie z zawiadomieniem organów ścigania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...