Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

POLICZ ILE TWÓJ KREDYT BĘDZIE KOSZTOWAŁ GDY WZROSNĄ STOPY

Zgodnie ze złożona w środę w BIZNES24 deklaracją Tomasza Chróstnego – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomił kalkulator procentowy. Ma on pomóc klientom obliczanie wysokości rat kredytów po ewentualnej zamianie oprocentowania ze zmiennego na stałą stopę.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK
Tomasz Chróstny, prezes UOKiK / FOT.: UOKIK

Niskie stopy procentowe oznaczają niższe raty kredytów, ale wiążą się z ryzykiem ich wzrostu w przyszłości – przestrzega UOKiK, który przygotował kalkulator zmiany oprocentowania. Można na nim sprawdzić orientacyjną wysokość rat dla różnych stawek oprocentowania.


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny, zwrócił uwagę, że zdecydowana większość kredytów opiera się na zmiennym oprocentowaniu, co oznacza, że wraz ze zmianą stóp oprocentowania zmianom podlega również wysokość raty kredytu.
UOKiK prowadzi kampanię społeczną „Policz i nie przelicz się”, w której chce zwrócić uwagę konsumentów m.in. na ryzyko wzrostu stóp procentowych, a co za tym idzie – oprocentowania kredytów hipotecznych.

Kalkulator można znaleźć pod tym linkiem: https://finanse.uokik.gov.pl/kalkulator-zmiany-oprocentowania


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

BIZNES I POLITYKA

13 dni przed wygaśnięciem mandatów dwóch dotychczasowych członków RPP - Senat powołał ich następców. Teraz czas na Sejm.

POLSKA

UOKiK karze dealerów ciężarówek za zmowę - chodzi o firmy z Polski i z Holandii.

FIRMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na sieć Kaufland karę w wysokości około 140 milionów zł. To łączna kwota za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej...