Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

POLAK POKIERUJE SOCIETE GENERALE

Polak, Sławomir Krupa pokieruje Societe Generale , trzecim co do wielkości bankiem Francji. To pierwszy taki przypadek by nasz rodak wspiął się na tak wysokie stanowisko w światowej finansjerze.

POLAK POKIERUJE SOCIETE GENERALE

Krupa z Societe Generale jest związany od blisko ćwierć wieku. Zaczynał pracę w 1996 r. Przez ostatnie lata był zastępcą dyrektora generalnego, nadzorującym bankowość inwestycyjną Societe Generale.
Wcześniej kierował biznesem francuskiego banku w obu amerykach.
Na stanowisku dyrektora generalnego Societe Generale, zastapi Frédérica Oudé, który kierował bankiem przez ostatnie 14 lat, ale już w maju tego roku zapowiedział swoją rezygnację.

Z aktywami na poziomie półtora biliona dolarów Societe Generale jest trzecim co do wielkości bankiem nad Sekwaną i siódmym w Europie.
Bank został założony w 1864 roku przez grupę przemysłowców i finansistów dla wspierania rozwoju przemysłu i handlu II Cesarstwa. W 1945 r. nastąpiła nacjonalizacja banku. W 1987 r. bank został reprywatyzowany, a od 1992 r. Societe Generale obecny jest też w Polsce, zajmując się głównie bankowością korporacyjna i inwestycyjną.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O protestach w Chinach i o polityce zero covid rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting, wykładowcą studiów chińskich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co w tym momencie determinuje sytuację na rynku walut rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jackiem Maliszewskim, głównym ekonomistą w Niezależnym Domu...

%d bloggers like this: