Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

POŁĄCZENIE ORLENU I PGNIG JUŻ W KRS

ORLEN ZACZYNA KOLEJNĄ FUZJĘ

Połączenie Polskiego Koncernu Naftowego i PGNiG zostało już formalnie przeprowadzone w Krajowym Rejestrze Sądowym – poinformował Orlen.

Operacja została przeprowadzona poprzez przeniesienie całego majątku PGNiG, obejmującego wszystkie prawa i obowiązki, na PKN Orlen, przy jednoczesnym podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji, które spółka wyda akcjonariuszom PGNiG.

Pod koniec lipca obie spółki podpisały plan połączenia. Obrót akcjami gazowej spółki został zawieszony w ostatnim dniu października na poziomie 5 złotych i 15 groszy po wzroście o półtora procent. W zamian za jedną akcję PGNIG akcjonariusze powiększonej spółki otrzymają 0,0925 jednej akcji połączeniowej.


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ

NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że rząd wpisuje związki zawodowe na listę wrażliwych a MŚP nie mówił w rozmowie z Natalią Gorzelnik minister Adam Abramowicz, rzecznik małych...

WYDARZENIA

O tym jakie wyzwania stoją przed samorządami w kontekście ich zrównoważonego rozwoju rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Walewskim, głównym ekonomistą BGK.

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

%d bloggers like this: