Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

POLACY ZŁOŻYLI 20 MLN E-PITÓW ZA ’20 R.

Prawie 20 milionów deklaracji podatkowych za ubiegły rok zostało złożonych elektronicznie – podało ministerstwo finansów. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej.

POLACY ZŁOŻYLI 20 MLN E-PITÓW ZA '20 R.

Dużą popularnością cieszyła się także usługa Twój e-PIT, w ramach której służby skarbowe w internecie oferują podatnikom wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.

Podatnicy samodzielnie zaakceptowali prawie 6 milionów PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a ponad 4 miliony zostało zaakceptowane automatycznie.

Za pośrednictwem Twój e-PIT najczęściej rozliczały się osoby, które wypełniły PIT-37.

Jak przypomina resort finansów, dostęp do e-Urzędu Skarbowego jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem, za pomocą aplikacji mObywatel lub poprzez bankowość elektroniczną. Z kolei do usługi Twój e-PIT można zalogować się również danymi podatkowymi. W usłudze istnieje np. opcja korekty zeznania PIT, zarówno zaakceptowanego przez podatnika, jak i zaakceptowanego automatycznie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Roman Młodkowski z BIZNES24 rozmawia z Radomirem Szarańcem, doradcą podatkowym i członkiem KIDP - między innymi o tym, jaką zaliczkę na PIT zapłacić?

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Ulgi podatkowe w Polskim Ładzie - przewodnik BIZNES24 i MDDP po ulgach rodzinnych.

FX

Po kwietniu budżet ma sporą nadwyżkę. Według Ministerstwa Finansów w państwowej kasie po czterech miesiącach roku było odłożone 9 mld 200 mln złotych.