Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

POLACY ZŁOŻYLI 20 MLN E-PITÓW ZA ’20 R.

Prawie 20 milionów deklaracji podatkowych za ubiegły rok zostało złożonych elektronicznie – podało ministerstwo finansów. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej.

POLACY ZŁOŻYLI 20 MLN E-PITÓW ZA '20 R.

Dużą popularnością cieszyła się także usługa Twój e-PIT, w ramach której służby skarbowe w internecie oferują podatnikom wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.

Podatnicy samodzielnie zaakceptowali prawie 6 milionów PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a ponad 4 miliony zostało zaakceptowane automatycznie.

Za pośrednictwem Twój e-PIT najczęściej rozliczały się osoby, które wypełniły PIT-37.

Jak przypomina resort finansów, dostęp do e-Urzędu Skarbowego jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem, za pomocą aplikacji mObywatel lub poprzez bankowość elektroniczną. Z kolei do usługi Twój e-PIT można zalogować się również danymi podatkowymi. W usłudze istnieje np. opcja korekty zeznania PIT, zarówno zaakceptowanego przez podatnika, jak i zaakceptowanego automatycznie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Nowelizacja obniżająca PIT z 17 do 12% zatwierdzona przez senatorów ale z poprawkami. Na prace nad ustawą parlament ma coraz mniej czasu, bo zgodnie...

POLSKA

Od 1 lipca stawka PIT spadnie z 17 do 12 procent. To jedna ze zmian wprowadzonych przyjętą wczoraj przez Sejm nowelizacją.

POLSKA

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie PIT - termin upływa o północy.

POLSKA

ZUS za styczeń trzeba zapłacić dzisiaj. Nowy termin ZUS obowiązuje zarówno przedsiębiorców zatrudniających pracowników, jak i tych prowadzących działalność zupełnie jednoosobowo. Zmiana terminu płatności...

%d bloggers like this: