Connect with us

Hi, what are you looking for?

URZĘDY PODATKI

POLACY ZŁOŻYLI 20 MLN E-PITÓW ZA ’20 R.

Prawie 20 milionów deklaracji podatkowych za ubiegły rok zostało złożonych elektronicznie – podało ministerstwo finansów. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej.

Dużą popularnością cieszyła się także usługa Twój e-PIT, w ramach której służby skarbowe w internecie oferują podatnikom wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe.

Podatnicy samodzielnie zaakceptowali prawie 6 milionów PIT-ów przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową, a ponad 4 miliony zostało zaakceptowane automatycznie.

Za pośrednictwem Twój e-PIT najczęściej rozliczały się osoby, które wypełniły PIT-37.

Jak przypomina resort finansów, dostęp do e-Urzędu Skarbowego jest możliwy tylko ze strony podatki.gov.pl po zalogowaniu się Profilem Zaufanym, e-Dowodem, za pomocą aplikacji mObywatel lub poprzez bankowość elektroniczną. Z kolei do usługi Twój e-PIT można zalogować się również danymi podatkowymi. W usłudze istnieje np. opcja korekty zeznania PIT, zarówno zaakceptowanego przez podatnika, jak i zaakceptowanego automatycznie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.