Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

POLACY MASOWO POZYWAJĄ BANKI

POLACY MASOWO POZYWAJĄ BANKI

Polacy masowo pozywaja banki za kredyty frankowe. W ubiegłym roku do sądów okręgowych wpłynęło blisko 87 tys. spraw frankowych. To o ponad 35% więcej niż w 2022 roku.

CZYTAJ TEŻ: TESLA LICZY STRATY PO PODPALENIU

Znaczący wzrost świadczy o wyraźnym trendzie wśród frankowiczów do aktywnego dochodzenia swoich praw. Kluczowym momentem, który mógł przyczynić się do tego wzrostu było wyraźne stanowisko Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), które definitywnie wykluczyło możliwość naliczania przez banki dodatkowego wynagrodzenia za korzystanie z kapitału w kontekście nieuczciwych klauzul umownych.

Jak wynika z szacunków kancelarii prawnej SubiGo ponad połowa frankowiczów nie podjęła jeszcze żadnych kroków prawnych w związku ze swoimi kredytami. Można zatem oczekiwać, że liczba pozwów frankowych nadal będzie rosła.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLACY MASOWO POZYWAJĄ BANKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...