Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

POLACY CHCĄ CZTERECH DNI PRACY

POLACY CHCĄ CZTERECH DNI PRACY

63 proc. Polaków chciałoby pracować cztery dni w tygodniu. Za więcej wolnego oczekujemy takiej samej pensji, jak za pięciodniowy tydzień pracy.

Największymi zwolennikami pomysłu skrócenia czasu pracy tygodniowo do 4 dni są osoby młode, bo taką zmianę popiera 61 proc. osób w grupie między 18. a 34. rokiem życia. Z kolei w grupie osób powyżej 55 roku życia za skróceniem tygodnia pracy opowiada się jedynie 37 proc. badanych.

CZYTAJ TEŻ: ŻABKA WSKOCZY NA GPW

Ponadto zmianę tygodnia pracy na 4-dniowy popiera 60 proc. osób pracujących na etacie – napisano w opisie wyników. W raporcie zaznaczono, że stopień poparcia 4-dniowego czasu pracy nie zależy od wykształcenia ani od płci.

Ciekawe jest też to, że z badania wynika, że 76 proc. ankietowanych wolałoby pracować po 10 godzin dziennie ale w zmiana chciałoby czterodniowy tydzień pracy z zachowaniem dotychczasowej pensji. Z kolei 24 proc. pytanych wolałoby pracować 8 godzin dziennie przez cztery dni w tygodniu w zamian za 80 proc. dotychczasowej pensji.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POLACY CHCĄ CZTERECH DNI PRACY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.