Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

POLACY BOJĄ SIĘ WZROSTU CEN I PODATKÓW

Najbardziej w przyszłym roku Polacy obawiają się dalszego wzrostu cen i wyższych podatków. Niepokój budzi też spór między polskim rządem a Komisją Europejską – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

POLACY BOJĄ SIĘ WZROSTU CEN I PODATKÓW

Statystycznie co trzeci badany uważa, że w przyszłym roku największym wyzwaniem z jakim będzie się mierzył i którego najbardziej się obawia – to będzie inflacja.

Drugim największym zmartwieniem Polaków są obawy o wzrost danin – tu obawy ma co 5. badany w wieku między 30 a 39 lat.

Na trzecim miejscu respondenci wymieniali konflikt między polską a Unią Europejską. Ten problem budzi największe obawy wśród młodego pokolenia w wieku między 18 a 29 rokiem życia – wskazał go co drugi badany. Z kolei starsi w wieku 60+ obawiają się konfliktu z Rosją.

Wśród największych obaw, Polacy wymieniali też rozwój pandemii i możliwe kolejne lockdowny oraz konflikty migracyjne.

Sondaż przeprowadzono 17 grudnia metodą telefoniczną na 1000 badanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.