Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

PÓŁ TYSIĄCA WNIOSKÓW W MOIM ELEKTRYKU II

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania nowej edycji programu Mój Elektryk wpłynęło pół tysiąca wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego.
Jak powiedział w rozmowie z portalem WP.pl Michał Kurtyka minister klimatu i środowiska jest też pierwsza setka wniosków z Kartą Dużej Rodziny.

Przy wnioskach składanych z Kartą Dużej Rodziny można uzyskać 27 tys. zł. dofinansowania na samochód elektryczny, bez wględu na kwotę zakupu pojazdu.

W ramach programu „Mój Elektryk” według Kurtyki 100 mln zł przeznaczono na dodatki do sfinansowania zakupu pojazdów elektrycznych bezpośrednio przez rodziny, a kolejne 400 mln zł trafi na dofinansowania dla przedsiębiorstw, które będą realizowane w formie leasingu.

W uruchomionym w lipcu programie „Mój Elektryk” osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.