Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PODWYŻSZONA INFLACJA BYŁA PRZEJŚCIOWA. TERAZ MAMY NAPRAWDĘ WYSOKĄ

Inflacja znowu wystrzeliła. Jak podał Główny Urząd Statystyczny wzrost cen towarów i usług w naszym kraju wyniósł we wrześniu aż 5.8 proc. rok do roku.
To najwyższy wzrost cen od 20 lat.

INFLACJA WCIĄŻ WYSOKA
FOT.: Pixabay / Pexels

Po sierpniowym odczycie inflacji CPI który wyniósł 5,5 proc. rynek spodziewał się, że we wrześniu wzrost cen utrzyma sie na tym samym poziomie. Niestety rzeczywistość okazała się dużo bardziej przykra dla kieszeni Polaków i inflacja CPI w naszym kraju szybko zmierza w kierunku 6 proc.
Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego roku, w lutym, dynamika wzrostu cen była ponad dwukrotnie mniejsza niż obecnie i wynosiła jedynie 2.4 proc.

Do wysokiej inflacji nadal przyczyniają się gównie wysokie ceny paliw – w porównaniu z wrześniem 2020 roku tankowanie na stacjach benzynowych stało się droższe aż o 28,6 proc.
Natomiast o ponad 7 proc. wzrosły ceny energii elektrycznej. Najmniej podrożały rok do roku żywność i napoje – wzrost wyniósł jedynie 4,4 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻSZONA INFLACJA BYŁA PRZEJŚCIOWA. TERAZ MAMY NAPRAWDĘ WYSOKĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

Sticky Post

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy ekipa BIZNES24 pojechała relacjonować Forum Ekonomiczne w Karpaczu elektrycznym busem Mercedesa. Ale nawet na chwilę nie minęło...

%d bloggers like this: