Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PODWYŻSZONA INFLACJA BYŁA PRZEJŚCIOWA. TERAZ MAMY NAPRAWDĘ WYSOKĄ

Inflacja znowu wystrzeliła. Jak podał Główny Urząd Statystyczny wzrost cen towarów i usług w naszym kraju wyniósł we wrześniu aż 5.8 proc. rok do roku.
To najwyższy wzrost cen od 20 lat.

INFLACJA W POLSCE
FOT.: Pixabay / Pexels

Po sierpniowym odczycie inflacji CPI który wyniósł 5,5 proc. rynek spodziewał się, że we wrześniu wzrost cen utrzyma sie na tym samym poziomie. Niestety rzeczywistość okazała się dużo bardziej przykra dla kieszeni Polaków i inflacja CPI w naszym kraju szybko zmierza w kierunku 6 proc.
Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego roku, w lutym, dynamika wzrostu cen była ponad dwukrotnie mniejsza niż obecnie i wynosiła jedynie 2.4 proc.

Do wysokiej inflacji nadal przyczyniają się gównie wysokie ceny paliw – w porównaniu z wrześniem 2020 roku tankowanie na stacjach benzynowych stało się droższe aż o 28,6 proc.
Natomiast o ponad 7 proc. wzrosły ceny energii elektrycznej. Najmniej podrożały rok do roku żywność i napoje – wzrost wyniósł jedynie 4,4 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻSZONA INFLACJA BYŁA PRZEJŚCIOWA. TERAZ MAMY NAPRAWDĘ WYSOKĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Według szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego tempo wzrostu cen w czerwcu było jeszcze wyższe niż w poprzednich miesiącach. Inflacja w czerwcu wyniosła 15,6%. To...

CENY

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w...

KREDYTY

WIBOR za tydzień może przekroczyć osiem procent. Stanie się tak, jeśli Rada Polityki Pieniężnej przegłosuje za tydzień podwyżkę głównej stopy o 100 punktów bazowych...

POLSKA

W Polsce stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1%.

%d bloggers like this: