Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

USA

PODWYŻKA STÓP W USA PRZESĄDZONA? DANE Z RYNKU PRACY NAJLEPSZE OD LIPCA 2021

Najlepsze od lipca 2021 roku dane z rynku pracy w USA. 678 tys. nowych miejsc pracy stworzyły amerykańskie firmy w sektorze pozarolniczym w lutym podał amerykański Departament Pracy.

FED ZAPOWIADA SERIĘ PODWYŻEK
JEROME POWELL, SZEF FED, ZAPOWIADA SERIĘ PODWYŻEK STÓP PROCENTOWYCH

678 tys. nowych etatów to drugi od 8 miesięcy tak dobry wynik. Jest on także powyżej oczekiwań rynkowych, który był na poziomie 423 tysięcy.

Najnowsze dane pokazują także, że średnia długości dnia pracy utrzymała się na 34.7 godz. Zmalała także stopa bezrobocia do 3.8% i jest to najlepszy wynik od lutego 2020 roku.

Podwyżka stóp w USA przesądzona

W połowie marca Federalny Komitet Otwartego Rynku zbiera się, żeby podjąć decyzję o wysokości stóp procentowych w USA. Szef Fed Jerome Powell w czasie wystąpienia w kongresie USA podtrzymał zapowiedź pierwszej od ponad trzech lat podwyżki stóp procentowych.

Konferencja szefa Fed – transmisja po polsku tylko w BIZNES24

Rynek obstawia podwyżkę głównej stopy o 25 punktów bazowych. Powell jest co prawda tylko jedną z dwunastu osób podejmujących decyzję w sprawie – stóp. Ale przewodniczący Rezerwy Federalnej prowadzi na tyle rozważną politykę informacyjną, że mało prawdopodobne, by zapowiedź zacieśnienie polityki monetarnej wygłaszał nie mając w pewności co do poparcia w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku.

Jeśli Fed nie zaskoczy rynku i nie odstąpi od planów podniesienia stóp – ważniejsze od samej decyzji będą słowa szefa Fed Jerome’a Powella po decyzji o stopach. O 20:30 Powell przedstawie wizję tego, co czeka amerykańską gospodarkę – i tego w jaki sposób na rozwój sytuacji reagował będzie bank centralny.

CZYTAJ TEŻ: JPMORGAN PRZEWIDUJE $185 ZA BARYŁKĘ ROPY

Od tego, czy szef Fed podtrzyma zapowiedź szybkiego zacieśniania polityki monetarnej, czy też – w związku z ryzykami dla światowej gospodarki po agresji Rosji na Ukrainę – zasygnalizuje bardziej gołębie podejście do stóp procentowych – zależeć będzie koniunktura również na warszawskiej giełdzie.

Transmisję konferencji przewodniczącego Rezerwy Federalnej moga Państwo zobaczyć w BIZNES24 – transmisja w środę, 16 marca, o godzinie 20:30.

Tłumaczenie konferencji szefa Fed Jerome’a Powella zapewnia ArcusLink – dostawca specjalistycznych i przysięgłych tłumaczeń dla biznesu.

ARCUS LINK
KONFERENCJA SZEFA FED PO POLSKU TYLKO W BIZNES24


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻKA STÓP W USA PRZESĄDZONA? DANE Z RYNKU PRACY NAJLEPSZE OD LIPCA 2021

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Trump oskarżony o wyłudzenie kredytów. Były prezydent USA Donald Trump, jego firma i troje dzieci zostali oskarżeni w środę przez prokurator Nowy Jork o...

USA

Frank powyżej 5 złotych, dolar najdroższy w historii. Ale to nie plany generałów Putina - tylko Fed i SNB tak osłabiły złotego.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

USA

Jastrzębi szef Fed. Jerome Powell w czwartek podtrzymał plan odważnego zacieśniania polityki monetarnej w USA.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: