Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PODWYŻKA STÓP PROCENTOWYCH PEWNA?

Po amerykańskiej Rezerwie Federalnej i Europejskim Banku Centralnym, przyszedł czas na Radę Polityki Pieniężnej. RPP – w zmienionym w porównaniu do ostatnich 5 lat składzie – we wtorek podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce. Rynek spodziewa się podwyżki co najmniej o 50 punktów bazowych.

NBP ADAM GLAPIŃSKI
ADAM GLAPIŃSKI, PREZES NBP

Gdyby prognozy ekonomistów się potwierdziły, główna stopa procentowa jeszcze w tym miesiącu wzrosłaby do 2.75 procent. Byłaby to już 5 podwyżka stóp w Polsce.
Rynek czeka na wtorkową decyzję RPP i konferencję prasową Adama Glapińskiego, szefa Narodowego Banku Polskiego, która najprawdopodobniej odbędzie się w środę – dzień po posiedzeniu.

Najbliższe posiedzenie Rady Polityki pieniężnej będzie pierwszym dla dwóch nowo wybranych członków RPP. Odchodzących – prof. Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego zastąpili wybrani przez Senat – Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻKA STÓP PROCENTOWYCH PEWNA?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego w Polsce nie są przyjęte kredyty mieszkaniowe o stałej stopie oprocentowania rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Arkadiuszem Torzciołkiem, strategiem rynków...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego WIRON jest lepszy od WIBOR-u i czy na pewno, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Marianem Nogą z WSB we...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

%d bloggers like this: