Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PODWYŻKA STÓP PROCENTOWYCH PEWNA?

Po amerykańskiej Rezerwie Federalnej i Europejskim Banku Centralnym, przyszedł czas na Radę Polityki Pieniężnej. RPP – w zmienionym w porównaniu do ostatnich 5 lat składzie – we wtorek podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce. Rynek spodziewa się podwyżki co najmniej o 50 punktów bazowych.

NBP ADAM GLAPIŃSKI
ADAM GLAPIŃSKI, PREZES NBP

Gdyby prognozy ekonomistów się potwierdziły, główna stopa procentowa jeszcze w tym miesiącu wzrosłaby do 2.75 procent. Byłaby to już 5 podwyżka stóp w Polsce.
Rynek czeka na wtorkową decyzję RPP i konferencję prasową Adama Glapińskiego, szefa Narodowego Banku Polskiego, która najprawdopodobniej odbędzie się w środę – dzień po posiedzeniu.

Najbliższe posiedzenie Rady Polityki pieniężnej będzie pierwszym dla dwóch nowo wybranych członków RPP. Odchodzących – prof. Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego zastąpili wybrani przez Senat – Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻKA STÓP PROCENTOWYCH PEWNA?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

POLSKA

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego wzrost inflacji konsumenckiej w marcu spowodowany był przez ekonomiczne skutki rosyjskiej agresji zbrojnej przeciw Ukrainie.

Bez kategorii

6.9% rok do roku wyniosła polska inflacja bazowa w marcu NBP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

%d bloggers like this: