Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

PODWYŻKA STÓP NBP ZNÓW JEDNOGŁOŚNA. ZA GŁOSOWAŁ NAWET ERYK ŁON

Wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej – nawet prof. Eryk Łon – głosowali w grudniu za podwyżką stóp NBP. Dziś NBP ujawnił wyniki głosowania z 8 grudnia.

ERYK ŁON RPP
Prof. Eryk Łon, były członek Rady Polityki Pieniężnej / FOT.: NBP

W grudniu Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy o 50 punktów bazowych i ponownie jednogłośnie – tak samo, jak w przypadku listopadowej podwyżki. O profesorze Łonie wspominamy dlatego, że to największy zwolennik luźnej polityki monetarnej w obecnej Radzie.

NBP podaje wyniki głosowania na tajnych posiedzeniach RPP po to, żeby ułatwić rynkowi przewidywanie dotyczące stóp procentowych. Ale ujawnia z opóźnieniem, żeby nie ułatwiać zanadto odgadywania myśli członków RPP.
Kolejne posiedzenie Rady w przyszłym tygodniu – rynek spodziewa się piątej z kolei podwyżki stóp o co najmniej 50 punktów bazowych. Ale pojawiają się również bardziej śmiałe prognozy mówiące o tym, że RPP może podnieść stopy o cały punkt procentowy.

Przyszłotygodniowe posiedzenie odbędzie się już w nowym składzie – Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk zastąpili w RPP Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻKA STÓP NBP ZNÓW JEDNOGŁOŚNA. ZA GŁOSOWAŁ NAWET ERYK ŁON

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

POLSKA

RPP podniosła główną stopę procentową o 100 punktów bazowych do 4.5%.

Bez kategorii

Dziś ważny dzień dla kredytobiorców. W Narodowym Banku Polskim zbierają się członkowie Rady Polityki Pieniężnej, którzy będą decydować o podwyżce stóp procentowych w Polsce.

BIZNES I POLITYKA

O ile wzrośnie rata kredytu? Rada Polityki Pieniężnej decyduje dziś o wysokości stóp procentowych NBP. Jednym ruchem może ulżyć frankowiczom i podnieść koszty zadłużonym...

%d bloggers like this: