Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

PODWYŻKA STÓP NBP ZNÓW JEDNOGŁOŚNA. ZA GŁOSOWAŁ NAWET ERYK ŁON

Wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej – nawet prof. Eryk Łon – głosowali w grudniu za podwyżką stóp NBP. Dziś NBP ujawnił wyniki głosowania z 8 grudnia.

INFLACJĘ TRAKTUJĘ OPTYMISTYCZNIE
Prof. Eryk Łon, były członek Rady Polityki Pieniężnej / FOT.: NBP

W grudniu Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy o 50 punktów bazowych i ponownie jednogłośnie – tak samo, jak w przypadku listopadowej podwyżki. O profesorze Łonie wspominamy dlatego, że to największy zwolennik luźnej polityki monetarnej w obecnej Radzie.

NBP podaje wyniki głosowania na tajnych posiedzeniach RPP po to, żeby ułatwić rynkowi przewidywanie dotyczące stóp procentowych. Ale ujawnia z opóźnieniem, żeby nie ułatwiać zanadto odgadywania myśli członków RPP.
Kolejne posiedzenie Rady w przyszłym tygodniu – rynek spodziewa się piątej z kolei podwyżki stóp o co najmniej 50 punktów bazowych. Ale pojawiają się również bardziej śmiałe prognozy mówiące o tym, że RPP może podnieść stopy o cały punkt procentowy.

Przyszłotygodniowe posiedzenie odbędzie się już w nowym składzie – Ludwik Kotecki i Przemysław Litwiniuk zastąpili w RPP Eugeniusza Gatnara i Jerzego Kropiwnickiego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODWYŻKA STÓP NBP ZNÓW JEDNOGŁOŚNA. ZA GŁOSOWAŁ NAWET ERYK ŁON

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Stopy NBP na razie bez zmian. Wiadomo jednak jak wyglądały głosowania w grudniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w końcu można mówić o spowolnieniu tempa wzrostu inflacji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem z Uniwersytetu Ekonomicznego...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem RPP.

FINANSE OSOBISTE

Wzrost cen spowolnił, ale jedna, albo nawet kilka jaskółek, wiosny jeszcze nie czyni. Tak BIZNES24 odczytuje dyskusję w czasie grudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej....

%d bloggers like this: