Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PODWOJENIE CENY AVIS W JEDNĄ SESJĘ

Akcje Avis Budget Group poszybowały w górę po znakomitych wynikach za ostatni kwartał. Na zamknięciu sesji zdrożały o 108%.

PODWOJENIE CENY AVIS W JEDNĄ SESJĘ

Handel akcjami był wielokrotnie zatrzymywany we wtorek rano i w pewnym momencie wzrósł o ponad 200% w ciągu dnia. Firma odnotowała zysk na akcję w wysokości 10,74 USD za trzeci kwartał, pokonując konsensus Refinitiv o ponad 4 USD. Ale skok ceny był napędzany nie tylko wynikami. W trakcie publikacji raportu kierownictwo firmy wygłosiło niejasną zapowiedź chęci bycia liderem w transformacji motoryzacji na elektryczną. Zabrakło jednak konkretów, co nie powstrzymało inwestorów od zakupów.

Branża wynajmu samochodów w USA od początku pandemii znajduje się w kryzysie. Największy konkurent Avisu, giełdowy Hertz, złożył nawet w ubiegłym roku wniosek o ochronę przed upadłością.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Potwierdziły się oczekiwania ekonomistów i rynku. Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował o podniesieniu stóp o 75 punktów bazowych. To już kolejny ruch, który ma...

ŚWIAT

Już w czwartek rusza sezon wyników kwartalnych na Wall Street.

RYNKI

Apple, czyli najbardziej wartościowa firma świata pochwaliła się się dużo lepszymi wynikami za trzeci kwartał niż rok wcześniej, nie sprostała jednak oczekiwaniom rynku.

POLSKA

Sezon wynikowy w pełni. W tym tygodniu raporty publikuje aż jedna trzecia spółek z list S&P500 oraz Dow Jones. W przypadku kilku dużych firm...

%d bloggers like this: