Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

PODROŻAŁY NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY

W mijającym roku nowe i używane samochody znacznie podrożały.

NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY
foto: pexels.com

Ceny nowych i używanych samochodów poszły mocno w górę. Za niektóre nowe modele musimy zapłacić nawet 50 proc. więcej niż przed rokiem, z kolei ceny używanych aut wzrosły średnio o 33 proc.

Średnia cena nowych samochodów kupowanych w Polsce w 2022 r. wyniosła niemal 155 tys. złotych i była wyższa o 14 proc. niż rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: IZERA Z MILIONAMI OD SKARBU PAŃSTWA

Jak informuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, najbardziej odczuwalne wzrosty cen zanotowano wśród najpopularniejszych modeli. Popularna Skoda Octavia w najuboższej wersji podrożała o 16,4 proc. Rekordzistką jest najtańsza wersja Dacii Duster, która w ciągu roku podrożała o niemal 50 proc.

Również zdrożały samochody używane, średnio o 32 proc. Z Kolei średnia cena używanych samochodów kupowanych przez Polaków wynosi 29 tys. zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODROŻAŁY NOWE I UŻYWANE SAMOCHODY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: