Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PODJEŻDŻAJĄ, TANKUJĄ I ZNIKAJĄ – ROŚNIE LICZBA KRADZIEŻY BENZYNY

Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości zaostrzy przepisy, ponieważ rośnie liczba kradzieży benzyny.

CORAZ WIĘCEJ KRADZIEŻY
foto: pexels.com

Rośnie liczba kradzieży na stacjach benzynowych. Coraz więcej kierowców podjeżdża do dystrybutora, tankuje… i odjeżdża z piskiem opon. Ministerstwo Sprawiedliwości ma już jednak pomysł na złodziei paliw – chce sprawić, że takie działanie będzie nie wykroczeniem, a przestępstwem.

Rośnie liczba kradzieży benzyny – będą zmiany w przepisach

O nowym pomyśle resortu sprawiedliwości informuje Dziennik Gazeta Prawna. Chodzi o zmiany w kodeksie karnym, które sprawią, że każde zatankowanie auta i ucieczkę ze stacji będzie przestępstwem. Przypomnijmy, obecnie kradzież paliw płynnych i gazu do 500 złotych to jedynie wykroczenie, za które – jeżeli uda się go złapać – złodziej zostanie ukarany jedynie grzywną i to w kwocie nieprzewyższającej tego, co wcześniej zabrał bez płacenia.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWO DROGA BENZYNA

Z monitoringu prowadzonego przez wśród siedmiu koncernów paliwowych wynika, że w I kwartale tego roku było 18 tys. ucieczek ze stacji paliw, a w I kw. ubiegłego roku było to zaledwie ok. 11 tys. Daje to wzrost o 67%. Eksperci cytowani przez dziennik ostrzegają jednak przed zaostrzaniem prawa, bo po ewentualnej zmianie przepisów przestępstwem będzie bowiem nawet kradzież zapalniczki czy litra paliwa.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PODJEŻDŻAJĄ, TANKUJĄ I ZNIKAJĄ - ROŚNIE LICZBA KRADZIEŻY BENZYNY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: