Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PODATNICY WINNI MILIARDY FISKUSOWI

INFLACJA W POLSCE
foto: pixabay.com

Podatnicy są winni fiskusowi ponad 121 mld złotych. Najwięcej zalegamy z tytułu płatności VAT. Jednak po danych ministerstwa finansów widać delikatny spadek w zaległościach.

Według danych pochodzących z Ministerstwa Finansów, należności do zapłaty z tytułu podatków na koniec czerwca br. wyniosły 121 mld 382 mln zł. To tylko o 0,9% mniej niż w analogicznym okresie 2022 r. Największe zaległości znowu dotyczyły VAT-u i tym razem były na poziomie 92 i pół mld zł.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNA PRZECENA AKCJI EVERGRANDE

Natomiast pewnym zaskoczeniem może być spadek niedopłaty w zakresie podatku od sprzedaży detalicznej – z blisko 60 mln zł w I półroczu ub.r. do 3 mln zł w połowie tego roku.

Eksperci jednak przewidują, że w najbliższym czasie nie należy się spodziewać znacznej poprawy sytuacji. I dodają, że ogólne zaległości podatkowe będą rosły.

PODATNICY WINNI MILIARDY FISKUSOWI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: