Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI W GÓRĘ

BANKOWCY

W 2024 roku wzrosną maksymalne stawki podatku od nieruchomości. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, które służą do ich obliczenia.

Podwyżki podatków i opłat lokalnych, jakie będą miały miejsce już w przyszłym roku, można wyliczyć na podstawie wysokości inflacji w pierwszym półroczu tego roku. Wysokość tą podał Główny Urząd Statystyczny. Zgodnie z jego komunikatem inflacja w pierwszym półroczu wyniosła 15% i właśnie o taką kwotę wzrosną podatki w przyszłym roku.

Podwyżka jest gigantyczna. Jeszcze w 2022 roku i poszedł w górę o 3.6% W tym roku skoczył o 12%.

Ostateczną maksymalną wysokość podatku od nieruchomości poda w sierpniu Ministerstwo Finansów. Ale znając dane z GUS bardzo łatwo można pokusić się o wyliczenia maksymalnych stawek.

I tak podatek od budynków mieszkalnych może wzrosnąć o 15 groszy, ale już od budynków gdzie prowadzona jest działalności gospodarcza urośnie o ponad 3 zł. Z kolei dla budynków gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza w zakresie obrotu materiałem siewnym wzrośnie o ponad 2 zł. Z kolei podatek gruntowy związany z prowadzoną działalnością może wzrosnąć o prawie 20 groszy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.