Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

PODATEK BELKI KOSI INWESTORÓW

KWARTAŁ OBLIGACJI

Najbardziej znienawidzony podatek przez każdego inwestora czyli podatek Belki wydrenował kieszenie oszczędzających Polaków o blisko 30% bardziej niż przed rokiem.- wynika z danych Ministerstwa Finansów.

W pierwszym półroczu tego roku fiskus zabrał inwestorom prawie 5 i pół mld zł. To wzrost o blisko 29 proc w ujęciu rocznym. A w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku ostatnio nastąpił wzrost aż o 69%.

CZYTAJ TEŻ: WEZWANIE NA HYPER HYGIENICS

To wszystko dzieje się w warunkach wysokiej inflacji. Ponadto z danych resortu finansów wynika, że podatek od zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych za ostatnie 6 miesięcy wyniósł prawie 3 mld zł. Natomiast niespełna 2 mld zł to dochód ze zryczałtowanego podatku od zysków z lokat bankowych i funduszy kapitałowych.

Eksperci komentujący te dane twierdzą, że podatek ten jest szkodliwy zarówno dla społeczeństwa, jak i dla gospodarki. Jednocześnie dodają, że w kolejnych miesiącach wpływy z tego podatku raczej będą w dalszym ciągu rosły.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach przepisów dotyczących platform typu e-commerce umożliwiających wdrożenie dyrektywy DAC-7, która reguluje kwestie raportowania handlu w internecie, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach i ich wykorzystaniu przez polskich przedsiębiorców rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mariuszem Wcisło, menedżerem w Crido.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O obniżce vatu na usługi kosmetyczne rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Łenczyńskim, organizatorem akcji Beauty Razem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że dziś mija termin złożenia deklaracji CIT-8, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, doradcą podatkowym w inFakcie.