Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

PODATEK BELKI KOSI INWESTORÓW

INFLACJA W POLSCE

Najbardziej znienawidzony podatek przez każdego inwestora czyli podatek Belki wydrenował kieszenie oszczędzających Polaków o blisko 30% bardziej niż przed rokiem.- wynika z danych Ministerstwa Finansów.

W pierwszym półroczu tego roku fiskus zabrał inwestorom prawie 5 i pół mld zł. To wzrost o blisko 29 proc w ujęciu rocznym. A w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku ostatnio nastąpił wzrost aż o 69%.

CZYTAJ TEŻ: WEZWANIE NA HYPER HYGIENICS

To wszystko dzieje się w warunkach wysokiej inflacji. Ponadto z danych resortu finansów wynika, że podatek od zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych za ostatnie 6 miesięcy wyniósł prawie 3 mld zł. Natomiast niespełna 2 mld zł to dochód ze zryczałtowanego podatku od zysków z lokat bankowych i funduszy kapitałowych.

Eksperci komentujący te dane twierdzą, że podatek ten jest szkodliwy zarówno dla społeczeństwa, jak i dla gospodarki. Jednocześnie dodają, że w kolejnych miesiącach wpływy z tego podatku raczej będą w dalszym ciągu rosły.

PODATEK BELKI KOSI INWESTORÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: