Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

POCZTA KAUFLANDOWA. DYSKONTY OTWARTE W NIEDZIELĘ

Pomimo zakazu handlu w niedziele i święta coraz wiecej sklepów decyduje się otworzyć drzwi dla swoich klientów własnie w te dni. Teraz Kaufland wprowadza w swoich sklepach usługi pocztowe. Dzięki temu markety będą mogły być otwarte w niedziele. Sklepom na pewno pomaga w tym niedawna decyzja Sądu Najwyższego.

POCZTA KAUFLANDOWA. DYSKONTY OTWARTE W NIEDZIELĘ

Kaufland uzasadnia swoje posuniecie wzrostem zakupów on-line. Zdaniem sieci to wystarczający powód, żeby sklepy pracowały również w niedziele i świadczyły usługi pocztowe.

Jak napisała spółka w oświadczeniu ponad 71 tys. paczek klienci nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca ubiegłego roku do maja roku bieżącego. – Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce – czytamy w oświadczeniu.

POCZTA KAUFLANDOWA. DYSKONTY OTWARTE W NIEDZIELĘ

Podobną decyzję już wcześniej podjął Polo Market. Firma zawarła umowę z Ruchem i będzie świadczyć usługę „Paczka w Ruchu”, co uzasadnia otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe. Podobny wybieg stosują także sklepy sieci Żabka.

Jak uznał Sąd Najwyższy o tym, czy sklep może być otwarty w niedziele lub święta decyduje treść wniosku o wpis do rejestru. Jeśli „przeważająca działalność” podmiotu podana we wniosku podlega pod wyjątki od zakazu, handel jest dozwolony – wynika z postanowienia Sądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach zachodzących w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą XTB.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaki jest deficyt handlu w Uni Europejskiej i jakie są tego przyczyny rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Soroczyńskim, główym ekonomistą...

BIZNES I POLITYKA

Na początku tygodnia zakłady chemiczne – Grupa Azoty i Anwil – wstrzymały produkcję nawozów. To wywołało prawdziwy efekt domina i zaczęło uderzać w kolejne...

FINANSE OSOBISTE

Galerie handlowe buntują się i podnoszą najemcom czynsze o procent z zysków, jaki ci uzyskują w internecie.

%d bloggers like this: