Connect with us

Hi, what are you looking for?

HANDEL

POCZTA KAUFLANDOWA. DYSKONTY OTWARTE W NIEDZIELĘ

Pomimo zakazu handlu w niedziele i święta coraz wiecej sklepów decyduje się otworzyć drzwi dla swoich klientów własnie w te dni. Teraz Kaufland wprowadza w swoich sklepach usługi pocztowe. Dzięki temu markety będą mogły być otwarte w niedziele. Sklepom na pewno pomaga w tym niedawna decyzja Sądu Najwyższego.

Kaufland uzasadnia swoje posuniecie wzrostem zakupów on-line. Zdaniem sieci to wystarczający powód, żeby sklepy pracowały również w niedziele i świadczyły usługi pocztowe.

Jak napisała spółka w oświadczeniu ponad 71 tys. paczek klienci nadali lub odebrali przy okazji zakupów od marca ubiegłego roku do maja roku bieżącego. – Jeszcze do niedawna usługa była dostępna w ponad 100 marketach sieci, ale już teraz mogą cieszyć się nią kupujący we wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce – czytamy w oświadczeniu.

Podobną decyzję już wcześniej podjął Polo Market. Firma zawarła umowę z Ruchem i będzie świadczyć usługę „Paczka w Ruchu”, co uzasadnia otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe. Podobny wybieg stosują także sklepy sieci Żabka.

Jak uznał Sąd Najwyższy o tym, czy sklep może być otwarty w niedziele lub święta decyduje treść wniosku o wpis do rejestru. Jeśli „przeważająca działalność” podmiotu podana we wniosku podlega pod wyjątki od zakazu, handel jest dozwolony – wynika z postanowienia Sądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.