Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

POCZĄTEK KOŃCA RYNKU PRACOWNIKA?

Czy to początek końca rynku pracownika w Polsce? Nowy raport Grant Thornton.

POCZĄTEK KOŃCA RYNKU PRACOWNIKA
foto: pexels.com

Czy to początek końca rynku pracownika? Pracodawcy w Polsce opublikowali w lipcu 288 tys. nowych ofert pracy, tj. o 6.3% mniej niż rok wcześniej, podano w raporcie „Oferty pracy w Polsce” Grant Thornton.

Podkreślono, że okres rekordowego tempa tworzenia nowych miejsc pracy zakończył się.

CZYTAJ TEŻ: FIRMY BĘDĄ BIĆ SIĘ O KONTRAKTY? „DUZI GRACZE SZUKAJĄ BEZPIECZNYCH PIENIĘDZY”

Jednak jak czytamy dalej: biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie, wzrost kosztów funkcjonowania firm i inflację, spadki te są na razie dość płytkie, a ponadto obarczone są efektem wysokiej bazy, czyli rekordowej liczby nowych ofert pracy przed rokiem.

Początek końca rynku pracownika – korekta, nie kryzys?

Analitycy Grant Thornton zaznaczają, że jeśli kolejne miesiące nie przyniosą głębokiego załamania, będziemy mogli odetchnąć z ulgą, bo będzie to oznaczało, że nasz rynek pracy przechodzi jedynie drobną korektę, a nie głębszy kryzys.

Obiektywnie patrząc 288 tys. to nadal ogromna liczba nowych ogłoszeń o pracę. Dla porównania średnio w 2020 roku mieliśmy jedynie 230 tys. ogłoszeń miesięcznie.

POCZĄTEK KOŃCA RYNKU PRACOWNIKA

Badanie opisane w raporcie zostało przeprowadzone wśród realnych ofert pracy opublikowanych na 50 największych portalach w badanym okresie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

POCZĄTEK KOŃCA RYNKU PRACOWNIKA?

1 komentarz

1 komentarz

  1. Krzysztof (@KrzysztofPaters)

    15 sierpnia 2022 at 23:31

    Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. Zawsze jest jakieś rozwiązanie. Polacy nie są już tacy zaślepieni jak kilkanaście lat temu. Wiedzą, że też mogą wyjechać i zarobić ładne pieniadze za granicą. A wyjeżdżają juz nie tylko mężczyźni. Kobiety też szukają pracy jako opiekunki osób starszych. Z tym ze robią to bezpieczniej bo przez agencje typu nursecare, które nadzoruje cały wyjazd

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

POLSKA

"Plan Zdzisława zrealizowany" - tak Leszek Czarnecki skomentował przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: