Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

POBIERZ BON TURYSTYCZNY DLA DZIECKA

Do końca marca można wykorzystać bon turystyczny dla dziecka.

BON TURYSTYCZNY DLA DZIECKA
foto: pixabay.com

Do końca marca można pobrać bon turystyczny, który uprawnia do dofinansowania wypoczynku dziecka. Według Ministerstwa Sportu i Turystyki, bon może zostać wykorzystany na przykład do opłacenia zaliczki za tegoroczne wakacje.

Program Polski Bon Turystyczny cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory Polacy aktywowali 3 mililiony 870 tysięcy bonów. Ministerstwo informuje, że statystyki wykorzystania bonu – tu cytat: „są obiecujące, a kwoty, które wpłynęły do przedsiębiorców turystycznych wskazują, że ten sezon zimowy będzie należał do udanych”.

CZYTAJ TEŻ: CHIŃSKIE FABRYKI TNĄ ETATY

Minister Andrzej Gut-Mostowy wyjaśnił, że aż do 26 lutego rodzice mogą opłacać bonem rodzinne wyjazdy na ferie oraz zorganizowany wypoczynek swoich dzieci, czyli wycieczki, obozy i zimowiska. Dodał też, że w przypadku braku możliwości wykorzystania bonu w czasie ferii, można nim opłacić zaliczkę na wyjazd w późniejszym terminie, także po 31 marca. Podkreślił, że taka płatność musi nastąpić przed tą datą, gdyż wtedy właśnie upływa termin obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny.

Minister zachęcał do skorzystania z bonu, widząc w tym sposób na odciążenie domowych budżetów oraz bezpośrednie wsparcie dla polskiej turystyki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...