Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ZUS

PO WAKACJACH PRACE NAD SKŁADKĄ

PRACE NAD SKŁADKĄ

Po wakacjach Sejm powinien zając się obniżeniem składki zdrowotnej dla przedsiębiorców – wynika z zapowiedzi Minister Zdrowia.

Koalicja rządowa nie ma wspólnego zdania w sprawie obniżenia składki zdrowotnej dla przedsiębiorstw. Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga chcą niższej stawki, ale dzielą to, jak to obniżenie należy wyliczyć. Z kolei Lewica nie chce słyszeć o żadnej zmianie.

CZYTAJ TEŻ: ŻABKA WSKOCZY NA GPW

Jakby zamieszania było mało, to po słabych wynikach eurowyborów w sprawie składki zdrowotnej uaktywnił się Ryszard Petru, który poinformował, że jego projekt ma już wymagane podpisy i może być procedowany przez Sejm. Poseł Polski 2050 zapowiada obniżenie składki zdrowotnej zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna nazywa go nierealnym i zapowiada, że minister finansów Andrzej Domański jeszcze przed sejmowymi wakacjami spotka się z przedstawicielami Lewicy, by przedyskutować propozycję i uzyskać zgodę koalicyjną.

Według projketu Koalicji Obywatelskiej nowa składka zdrowotna wynosiłby 9 proc. liczone od 75 proc. płacy minimalnej. Jest jednak jedno ale. Danina wzrastałaby do niemal równych 5 proc. w momencie kiedy dochody przedsiębiorcy przekroczyłyby dwukrotność prognozowanej średniej płacy.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PO WAKACJACH PRACE NAD SKŁADKĄ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.