Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PO ILE BENZYNA NA ŚWIĘTA? CENY PALIW SPADAJĄ, ALE NIEWIELE

Średnie ceny paliw w Polsce spadły w ciągu ostatniego tygodnia, ale o zaledwie grosz. Czyli niewiele w porównaniu do spadków cen ropy, które obserwujemy od początku grudnia.

CORAZ WIĘCEJ KRADZIEŻY
foto: pexels.com

Jak podaje biuro Reflex, średnia cena podstawowego paliwa przedsiębiorców, czyli oleju napędowego wyniosła w ubiegłym tygodniu 7 zł 64 grosze. Czyli tyle, co w okolicach marca, chociaż ropa kosztowała wtedy 130 dolarów za baryłkę, a nie nieco ponad 80.

Wciąż bardzo droga jest również benzyna – choć wyraźnie tańsza niż diesel. Średnia cena benzyny wynosiła w kończącym się tygodniu 6 zł 53 grosze.

Zaledwie 45 procent ceny benzyny stanowi dziś cena autogazu – średnio 2 zł 95 groszy za litr. To powoduje, że nawet przy wyższym o 10 procent zużyciu gazu, niż benzyny, jazda na LPG jest dziś dokładnie o połowę tańsza, niż na bezołowiowej 95.

PO ILE BENZYNA NA ŚWIĘTA? CENY PALIW SPADAJĄ, ALE NIEWIELE


A już za 8 dni koniec „podatkowej promocji” – VAT wzrośnie do 23 procent. Gdyby taki wzrost miał zostać przełożony w całości na ceny detaliczne, litr diesla zdrożałby do 8 zł 76 groszy, litr benzyny kosztowałby 7 zł 57 groszy, a cena litra autogazu przekroczyłaby 3 zł 60 groszy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PO ILE BENZYNA NA ŚWIĘTA? CENY PALIW SPADAJĄ, ALE NIEWIELE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

%d bloggers like this: