Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

PMI EURO: PRZEMYSŁ: 63.1 PKT, PMI EURO: USŁUGI 58.0 PKT

Według wstępnych danych opublikowanych w środę, aktywność biznesowa w strefie euro rosła w tym miesiącu w najszybszym tempie od 15 lat.

PMI EURO: PRZEMYSŁ: 63.1 PKT, PMI EURO: USŁUGI 58.0 PKT

Wstępny złożony PMI IHS Markit dla strefy euro, który analizuje aktywność zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym, osiągnął 59,2 w czerwcu w porównaniu do 57,1 w maju.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro wyniósł 63,1 pkt. tyli dokładnie tyle samo co miesiąc wcześniej.

Natomiast ten sam Indeks, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro, wyniósł w czerwcu 58 pkt. wobec 55,2 pkt. w poprzednim miesiącu. Na rynku szacowano wskaźnik na 58 pkt.

Odczyt powyżej 50 oznacza wzrost aktywności gospodarczej.
Europejski Bank Centralny szacował na początku tego miesiąca, że ​​strefa euro będzie rosła w tempie 4,6% w tym roku i 4,7% w przyszłym – to silniejsza perspektywa niż prognozy ECB w marcu tego roku.

PMI EURO: PRZEMYSŁ: 63.1 PKT, PMI EURO: USŁUGI 58.0 PKT

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

UE

Stopa bezrobocia w strefie euro zanotowała niewielki spadek.

POLSKA

PMI dla polskiego przemysłu rośnie w listopadzie.

POLSKA

Ceny towarów i usług znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

%d bloggers like this: