Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PŁACĄ ZA GETBACK. 6 BYŁYCH CZŁONKÓW RN ZAPŁACI DO 80 TYS. ZŁ

Po członkach zarządu – teraz rada nadzorcza GetBacku płaci za bankructwo. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe na sześcioro były członków rady upadłego z hukiem windykatora.

PŁACĄ ZA GETBACK. 6 BYŁYCH CZŁONKÓW RN ZAPŁACI DO 80 TYS. ZŁ

Ukarane osoby to Rune Jepsen, Wojciech Łukawski, Alicja Kornasiewicz, Kenneth Maynard, Rafał Morlak i Jarosław Śliwa. Kary wyniosły od 65 do 85 tysięcy złotych. KNF w komunikacie podała, ze kary są związane z „rażącym naruszeniem obowiązków informacyjnych przez GetBack SA w zakresie śródrocznych raportów okresowych za 2017 r.
Wcześniej kary finansowe KNF nakładała również na byłych członków zarządu spółki. Praktyka nakładania kar na osoby zarządzające, czy nadzorujące spółki w Polsce jest dość nowa. Przez wiele lat KNF ograniczała się do kar nakładanych na osoby prawne.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Kurator Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w Getin Noble Banku. Tak zdecydowała w wigilię komisja nadzoru finansowego, która odrzuciła plan naprawy przedstawiony przez bank. Nadzór chce...

FINANSE OSOBISTE

Do Sądu Polubownego przy KNF wpłynęło już prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych. Podpisano już 400 ugód...

GPW

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

GPW

KNF dla BIZNES24: nasi prawnicy analizują, czy spółka Asseco Poland złamała prawo