Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PŁACĄ ZA GETBACK. 6 BYŁYCH CZŁONKÓW RN ZAPŁACI DO 80 TYS. ZŁ

Po członkach zarządu – teraz rada nadzorcza GetBacku płaci za bankructwo. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe na sześcioro były członków rady upadłego z hukiem windykatora.

Ukarane osoby to Rune Jepsen, Wojciech Łukawski, Alicja Kornasiewicz, Kenneth Maynard, Rafał Morlak i Jarosław Śliwa. Kary wyniosły od 65 do 85 tysięcy złotych. KNF w komunikacie podała, ze kary są związane z „rażącym naruszeniem obowiązków informacyjnych przez GetBack SA w zakresie śródrocznych raportów okresowych za 2017 r.
Wcześniej kary finansowe KNF nakładała również na byłych członków zarządu spółki. Praktyka nakładania kar na osoby zarządzające, czy nadzorujące spółki w Polsce jest dość nowa. Przez wiele lat KNF ograniczała się do kar nakładanych na osoby prawne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

GPW

KNF dla BIZNES24: nasi prawnicy analizują, czy spółka Asseco Poland złamała prawo

FINANSE OSOBISTE

We wtorek na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisano firmę GlobalMaxis - przekazała Komisja.

KREDYTY

Spłaciłeś wcześniej kredyt konsumpcyjny? W banku w którym go wziąłeś czekają na Ciebie z tego tytułu pieniądze. To zwrot prowizji od wcześniej spłaconego kredytu...