Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

PKP OBNIŻY CENY BILETÓW NAWET O 60%

PKP OBNIŻY CENY BILETÓW NAWET O 60%
Gdansk, Poland - August 6, 2022: Modern high speed train Pendolino stopped at the station Gdansk Oliwa.

Obok Orlenu utrzymującego ceny paliw na stosunkowo niskim poziomie w stosunku do wzrostu cen ropy, do walki z inflacją włącza się także PKP, które zamierzają obniżyć ceny biletów miesięcznych- niektórych nawet o 60%.

Jak informuje PKP Intercity, skala obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych wyniesie od 1 do 239 zł, a zależy od dotychczasowych cen oraz poziomu wypełnienia składów na wybranych trasach.

Największe obniżki mają dotyczyć tras w województwach: pomorskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Tam, według przewoźnika, obniżki biletów sięgną 60 proc. na niektórych odcinkach.

Na największą kwotową obniżkę będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk–Trójmiasto, gdzie bilet miesięczny ma być tańszy o 239 zł.

PKP OBNIŻY CENY BILETÓW NAWET O 60%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d