Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

PKP INTERCITY ZAINWESTUJE MILIARDY

PKP INTERCITY ZAINWESTUJE
źródło: PKP Intercity

PKP Intercity planuje rozstrzygnięcie w ciągu 2-3 tygodni przetargu na dostawę 35 nowych hybrydowych zespołów trakcyjnych. na zakupy chce przeznaczyć ponad 3 mld zł.

Pod koniec marca tego roku PKP Intercity poinformowało, że w przetargu na dostarczenie pociągów hybrydowych – spalinowo-elektrycznych – zgłosił się jeden wykonawca, którym jest giełdowy Newag.

CZYTAJ TEŻ: NOWY TYDZIEŃ Z MARATONEM FED

Oferta opiewa na kwotę 3 mld 364 mln zł brutto, co oznacza, że zmieściła się w budżecie przewoźnika, który na realizację projektu planował przeznaczyć o 3 mln zł wyższą kwotę.

To pierwszy zakup tego typu w historii spółki – do tej pory zespoły trakcyjne przewoźnika zasilane były jedynie energią elektryczną.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PKP INTERCITY ZAINWESTUJE MILIARDY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.