Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PKP CARGO – ZWIĘKSZONE PRZYCHODY TO MNIEJSZA STRATA

Kolejna strata PKP Cargo. Polski przewoźnik kolejowy zwiększył przychody i zmniejszył tym samym straty netto. Jest to czwarte półrocze z rzędu zaliczone startą. Mimo tego akcje idą lekko w górę.

PKP CARGO
PKP CARGO

Wysokie ceny frachtu kontenerów nie pomogły PKP Cargo w wypracowaniu zysku w pierwszym półroczu 2021 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2 mld 46 mln, oznacza to wzrost o 4% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Strata netto w pierwszej połowie roku wyniosła 130 mln złotych, w pierwszej połowie 2020 roku wartość ta wyniosła 192 mln złotych.

PKP Cargo zwiększyło udziały w rynku kolejowych przewozów cargo o 0.6% do 38% w ujęciu rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

„Liczymy, że wzrost PKB podtrzyma w drugim półroczu koniunkturę w sektorze towarowych przewozów kolejowych i spowoduje też wzrost cen usług transportowych” – napisał prezes Czesław Warsewicz.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


PKP CARGO

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...