Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

PKP CARGO WRESZCIE DOWIOZŁO ZYSK

Kurs PKP Cargo odjechał punktualnie o 13.54. Akcje zdrożały momentalnie o ponad 6 procent po publikacji komunikatu z którego inwestorzy dowiedzieli się, że spółka spodziewa się zysku za 2022 rok.

PKP CARGO WRESZCIE DOWIOZŁO ZYSK
źródło: PKP Cargo

Według szacunków PKP Cargo miało w uniegłym roku prawie 5.4 miliarda złotych przychodów. To bardzo silny wzrost – o niemal 30 procent. Większe przychody mimo drogiej energii elektrycznej, która jest istotnym składnikiem kosztów kolejowej spółki dały zysk na każdym z poziomów rachunku zysków i strat.

PKP CARGO WRESZCIE DOWIOZŁO ZYSK
PKP CARGO WRESZCIE DOWIOZŁO ZYSK / ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

EBITDA wyniosła 1 miliard 66 milionów złotych, EBIT to 334 miliony złotych, a zysk netto – 148 milionów złotych. W poprzednich latach PKP Cargo nie dowoziła zysku – w 2020 roku miała 186 milionów złotych straty, a rok później – aż 209 milionów poniżej zera.

CZYTAJ TEŻ: „DAMY WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA”. PIOTR GARSTECKI O SCOPE FLUIDICS

148 milionów złotych to ogromny zysk jak na spółkę, która jest wyceniana dziś na zaledwie nieco ponad 700 milionów złotych. Te wszystkie liczby to dane szacunkowe, ostateczne poznamy 4 kwietnia.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...