Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

PKP CARGO SZUKA OSZCZĘDNOŚCI

PKP Cargo wypowiada pakt gwarancji pracowniczych zawarty we wrześniu 2023 roku z organizacjami związkowymi.

PKP CARGO SZUKA OSZCZĘDNOŚCI
Legionowo, Poland - April 13, 2022: PKP Cargo railway transport. Locomotive and freight train with a cargo of sheet metal.

W ramach postanowień paktu spółka zobowiązana była do zapewnienia trwałości zatrudnienia pracownikom spółki do końca 2023 roku. Ten zapis stał się bezprzedmiotowy, ale nadal obowiązywały punkty umowy, które np. nakazywały coroczną waloryzację płac uzależnioną od wyniku i sytuacji finansowej spółki.

Spółka w opublikowanym komunikacie pisze wprost, że wypowiedzenie paktu jest jednym z rozwiązań, który pozwoli ograniczyć koszty.

PKP Cargo podało, że samo wypowiedzenie paktu nie powoduje powstania po stronie grupy bezpośrednich oszczędności finansowych, ale jest elementem niezbędnym z punktu widzenia przepisów prawa w prowadzonym obecnie procesie optymalizacyjnym.

Okres wypowiedzenia paktu wynosi 3 miesiące.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.