Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

PKO BP WYCHODZI Z UGODĄ DO FRANKOWICZÓW

Coraz bliżej rozstrzygnięć w sprawie kredytów frankowych.
PKO BP pod koniec września chce zaproponować na szeroką skalę proces zawierania ugód z klientami posiadającymi w tym banku kredyty we frankach.
Jak powiedział PAP Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO BP klienci, jako podstawową opcję, dostaną możliwość konwersji kredytu frankowego na kredyt w złotych o stałej stopie.

PKO BP WYCHODZI Z UGODĄ DO FRANKOWICZÓW

PKO BP to największy polski bank pod względem aktywów. Dysponuje też największym portfelem tzw. frankowych kredytów hipotecznych – ich wartość to ponad 20 mld zł. Drugi pod tym względem Bank Millennium ma portfel frankowych kredytów o wartości niespełna 15 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: BIZNES I ZARZĄDZANIE – NOWY PRZEDMIOT W SZKOŁACH – ROZMAWIAMY Z MINISTREM CZARNKIEM (ROZMOWA)

Jak powiedział PAP Rościszewski kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem jest naturalnie droższy niż kredyt o stopie zmiennej. W zamian za wyższe oprocentowanie, klient otrzymuje jednak pewność, że gdy stopy procentowe wzrosną, jego rata pozostanie na niezmienionym poziomie aż do końca okresu obowiązywania stałego oprocentowania.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...