Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

PKO BP WYCHODZI Z UGODĄ DO FRANKOWICZÓW

Coraz bliżej rozstrzygnięć w sprawie kredytów frankowych.
PKO BP pod koniec września chce zaproponować na szeroką skalę proces zawierania ugód z klientami posiadającymi w tym banku kredyty we frankach.
Jak powiedział PAP Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO BP klienci, jako podstawową opcję, dostaną możliwość konwersji kredytu frankowego na kredyt w złotych o stałej stopie.

PKO BP to największy polski bank pod względem aktywów. Dysponuje też największym portfelem tzw. frankowych kredytów hipotecznych – ich wartość to ponad 20 mld zł. Drugi pod tym względem Bank Millennium ma portfel frankowych kredytów o wartości niespełna 15 mld zł.

Jak powiedział PAP Rościszewski kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem jest naturalnie droższy niż kredyt o stopie zmiennej. W zamian za wyższe oprocentowanie, klient otrzymuje jednak pewność, że gdy stopy procentowe wzrosną, jego rata pozostanie na niezmienionym poziomie aż do końca okresu obowiązywania stałego oprocentowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.