Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

PKO BP ZARABIA MIMO REZERW

ZYSK PKO BP
Rotunda PKO

Może nie tak spektakularnymi jak Nvidia, ale całkiem dobrymi wynikami pochwalił się dzisiaj największy rodzimy bank, PKO BP.

Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2023 roku wzrósł bowiem do 587 mln zł z 421 mln zł rok wcześniej.

To wynik o 20% wyższy niż oczekiwał rynek. PKO BP wypracowało ponad pół mld zł zysku mimo olbrzymich rezerw jakie musiał utworzyć na kredyty frankowe po niekorzystnym dla banków wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. PKO BP podał, że koszt ryzyka prawnego kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich wyniósł 2 mld 470 mln zł.

W drugim kwartale bank zarabiał głównie na odsetkach – wynik z tytułu różnicy pomiędzy oprocentowaniem kredytów a lokat wyniósł ponad 4 mld 390 mln zł i okazał się o 2% wyższy od oczekiwań rynku i o 24% wyższy niż przed rokiem. Natomiast wynik z tytułu prowizji spadł o 2% do 1 mld 111 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d