Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

PKO BP WYSTARTOWAŁ Z UGODAMI FRANKOWYMI

Największy polski bank PKO BP ruszył dzisiaj z programem ugód dla kredytobiorców frankowych.
Rozwiązanie zakłada konwersję waluty kredytu na PLN, tak jakby od początku był kredytem złotowym.

PKO BP WYSTARTOWAŁ Z UGODAMI FRANKOWYMI

Cały proces odbywa się zdalnie, a kredytobiorcy w oddziale pojawiają się tylko raz – w momencie podpisania ugody. Jak zachęca bank ugody są wygodną i pewną alternatywą wobec długotrwałej i kosztownej drogi sądowej. Z rozwiązania mogą skorzystać klienci, którzy chcą przekształcić kredyt w CHF na PLN i spełniają określone kryteria.
– Kwestia kredytów walutowych w CHF od lat ciąży klientom polskich banków i krajowemu sektorowi bankowemu. Pomimo, że zawarte umowy kredytowe są prawnie wiążące, w wyniku silnego umocnienia franka szwajcarskiego sytuacja ekonomiczna tych kredytobiorców zmieniła się i dlatego postanowiliśmy im pomóc, godząc się na przewalutowanie kredytu – mówi Jan Emeryk Rościszewski, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PKO BP WYSTARTOWAŁ Z UGODAMI FRANKOWYMI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

BIZNES I POLITYKA

PKO BP rusza z wymianą hrywien na złote. Bank ogłosił, że wymiana będzie możliwa od piątku w 52 oddziałach w całej Polsce.

FINANSE OSOBISTE

Frank najdroższy w historii, euro prawie najdroższe. Złoty ofiarą ataku Rosji na Ukrainę - mimo prób obrony polskiej waluty przez NBP i Ministerstwo Finansów.

GPW

Bank of America był w styczniu największym "grubasem" na GPW. Tak inwestorzy indywidualni nazywają wielkich graczy, których trochę podziwiają i naśladują, a trochę nie...

%d bloggers like this: