Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

PKO BP ROZPOCZYNA PODPISYWANIE UGÓD FRANKOWYCH

Być może już dziś PKO BP rozpocznie podpisywanie ugód frankowych – wynika ze słów wiceprezesa banku Rafała Kozłowskiego w telewizji BIZNES24.

Wiceprezes Rafał Kozłowski pytany przez Romana Młodkowskiego – przy okazji rozmowy o wynikach banku – o to kiedy PKO BP przystąpi do podpisywania ugód z klientami banku zadłużonymi we frankach odpowiedział, że stanie się to – na przełomie maja i kwietnia. „Czyli bardzo wkrótce” – dodał Kozłowski.

Bank PKO BP to największy – pod względem zarówno wartości aktywów, jak i kapitalizacji giełdowej – bank w Polsce. Bank szacuje, że koszty ugód frankowych wyniosą 6.7 mld zł. PKO BP jako jedyny bank zdecydował się na wyczyszczenie swojego bilansu z ryzyk związanych z kredytami frankowymi bez czekania na uchwałę Sądu Najwyższego ws. wzajemnych rozliczeń między bankami a kredytobiorcami w przypadku unieważnienia wiążącej ich umowy kredytowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że ceny ofertowe nieruchomości spadają i czy to się przekłada na spadek cen transakcyjnych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Tomaszem Narkunem,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na ryku kredytów mieszkaniowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK i wykładowcą w SGH.

%d bloggers like this: