Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

PKO BP ROZPOCZYNA PODPISYWANIE UGÓD FRANKOWYCH

Być może już dziś PKO BP rozpocznie podpisywanie ugód frankowych – wynika ze słów wiceprezesa banku Rafała Kozłowskiego w telewizji BIZNES24.

Wiceprezes Rafał Kozłowski pytany przez Romana Młodkowskiego – przy okazji rozmowy o wynikach banku – o to kiedy PKO BP przystąpi do podpisywania ugód z klientami banku zadłużonymi we frankach odpowiedział, że stanie się to – na przełomie maja i kwietnia. „Czyli bardzo wkrótce” – dodał Kozłowski.

Bank PKO BP to największy – pod względem zarówno wartości aktywów, jak i kapitalizacji giełdowej – bank w Polsce. Bank szacuje, że koszty ugód frankowych wyniosą 6.7 mld zł. PKO BP jako jedyny bank zdecydował się na wyczyszczenie swojego bilansu z ryzyk związanych z kredytami frankowymi bez czekania na uchwałę Sądu Najwyższego ws. wzajemnych rozliczeń między bankami a kredytobiorcami w przypadku unieważnienia wiążącej ich umowy kredytowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.