Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PKO BP POLICZYŁ KOSZT WAKACJI KREDYTOWYCH

PKO Bank Polski policzył koszt wakacji kredytowych.

STRATA PKO BP

Od 29 lipca – czyli już za dwa tygodnie – można składać do banków wnioski o przerwę w spłacie raty kredytowej. Wakacje kredytowe to ulga dla kredytobiorcy, ale dla banku konkretny koszt. Jak duży? Policzył go już PKO BP.

CZYTAJ TEŻ: TAKŻE MBANK LICZY KOSZTY WAKACJI KREDYTOWYCH

Jak szacuje zarząd koszt wakacji kredytowych w drugim kwartale i w drugim półroczu tego roku to ok. 3 mld zł. Kwota została przygotowana w oparciu o założenie, że z odroczenia w spłacie skorzysta 63% klientów.
Zdaniem banku PKO BP, jeśli z wakacji kredytowych skorzystają wszyscy kredytobiorcy do tego uprawnieni, to koszt wzrośnie do prawie 5 miliardów złotych.

CZYTAJ TEŻ: O 15.5% WZROSŁY W CZERWCU CENY TOWARÓW I USŁUG W POLSCE

Bank podniósł też koszt ryzyka prawnego związanego z kredytami hipotecznymi we frankach szwajcarskich o prawie 1.2 mld zł – co tłumaczy zmianą otoczenia rynkowego, która odbija się na szacunkach dot. liczby pozwów i ugód w przypadku kredytów frankowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PKO BP POLICZYŁ KOSZT WAKACJI KREDYTOWYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: