Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KPO

PKO BP: KPO ROZPĘDZI NASZĄ GOSPODARKĘ

Odblokowanie funduszy europejskich dla Polski wzmocni aktywność inwestycyjną i wzrost gospodarczy – pisze Piotr Bujak główny ekonomista PKO BP i prognozuje, że PKB Polski przyspieszy w tym roku do nawet 4 proc.

PKO BP: KPO ROZPĘDZI NASZĄ GOSPODARKĘ

Jak wskazał ekonomista, napływ funduszy unijnych przełoży się na mocniejszą pozycję zewnętrzną gospodarki polskiej – „większa nadwyżka rachunku obrotów bieżących i kapitałowych bilansu płatniczego” – i wesprze złotego.

Według Bujaka napływ pieniędzy o wartości 137 mld euro na rynek z jednej strony wzmocni złotego, z drugiej strony stworzy zagrożenie narastaniem presji popytowej, co stanowić będzie ryzyko dla inflacji, kierując politykę pieniężną ku restrykcyjności.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...