Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PRZYCHODY PKN ORLEN WZROSŁY O POŁOWĘ

Wysokie ceny paliw pomagają naszemu rodzimemu potentatowi paliwowemu. Przychody ze sprzedaży PKN Orlen w trzecim kwartale wzrosły R/R aż o 52% Inwestorzy spodziewali się dobrych danych po płockim koncernie i kurs akcji firm w południe lekko spadał.

Koncern wypracował też wyższy od oczekiwań zysk netto na poziomie 2 mld 9 mln zł. Rok temu kierowany przez Daniela Obajtka koncern mógł się pochwalić zyskiem na poziomie 600 mln zł. Natomiast oczyszczona EBITDA LIFO, czyli jeden z kluczowych wskaźników dla firm naftowych Orlenu w III kwartale tego roku sięgnęła 4 mld 100 mln złotych i była om ponad 2 mld zł wyższa niż przed rokiem.

Jako główne źródło wzrostu spółka wskazała wyższe notowania produktów rafineryjnych i petrochemicznych na skutek wzrostu cen ropy o 31 dol. za baryłkę rok do roku. Za 75 proc. wyniku grupy Orlen odpowiadały wpływy z petrochemii, rafinerii i energetyki.

PKN Orlen to polski koncern paliwowo-energetyczny, największy wśród przedsiębiorstw petrochemicznych w Europie środkowo-wschodniej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kurs CCC spadał w czwartek nawet o 5 procent po publikacji przez spółkę wyników za III kwartał. Największy w Polsce detalista obuwniczy - należy...

POLSKA

Zysk netto Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa był w 3 kwartale zgodny z oczekiwaniami i wyniósł 666 mln złotych wobec 3.1 mld rok wcześniej.

GPW

Zysk PGE w trzecim kwartale zgodny z szacunkami i wyniósł 561 mln złotych wobec 270 mln rok wcześniej.

GPW

Ponad 8-procentową przeceną akcji przyjęli inwestorzy wyniki dostawcy rozwiązań dla branży e-commerce spółki Shoper.