Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

PIS: WIĘCEJ KOBIET DO RPP

Prawo i Sprawiedliwość chce więcej kobiet w Radzie Polityki Pieniężnej, ciele decydującym o koszcie pieniądza w naszym kraju, a – pośrednio – o wysokości oprocentowania państwa kredytów.

PIS: WIĘCEJ KOBIET DO RPP

Do Sejmu wpłynęły dziś kandydatury Gabrieli Masłowskiej oraz Iwony Dudy na członków Rady Polityki Pieniężnej.
Druk dotyczący kandydatur został też skierowany w celu zaopiniowania do Komisji Finansów Publicznych.
Masłowska, obecna posłanka PiS kandydowała do RPP na początku tego roku, ale 9 lutego zrezygnowała z kandydowania z powodów osobistych. Z kolei Iwona Duda w sierpniu br. zrezygnowała z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego.

Obecnie Rada Polityki Pieniężnej działa w niepełnym składzie, Sejm nie wybrał dotychczas swoich dwóch przedstawicieli. W lutym na miejsce Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona izbie udało się wybrać jednego członka RPP – Wiesława Janczyka.
Zgodnie ze statutem RPP powinna liczyć 9 członków plus prezes NBP. W obecnej RPP jest tylko jedna kobieta – powołana przez Senat prof. Joanna Tyrowicz.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co teraz budzi spore emocje i dlaczego to wskaźnik PPI rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Piotrem Soroczyńskim, głównym ekonomistą Krajowej Izby...

UE

Węgierskie stopy procentowe nadal na poziomie 13%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo będziemy musieli uciekać przed wysoką inflacją rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jarosławem Klepackim z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

%d bloggers like this: