Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

PIS CHCE ZAMROZIĆ CENY ENERGII

I ZMIENIAMY TEMAT.
Rzutem na taśmę, ustępujący rząd chciałby zamrozić ceny energii elektrycznej i gazu w przyszłym roku na poziomie tegorocznym. PiS chciałby też zostawić swoim następcą zerową stawke vat na żywność w 2024 roku.

PIS CHCE ZAMROZIĆ CENY ENERGII
supply,power,electricity,meter,electric,current,kilowatt,energy,hour,electrical,bill,technology,device,home,monitor,watt,reading,measure,counter,voltage,appliance,utility,house,outdoor,industrial,meters,circuit,digital,rate,numbers,voltmeter,watthour,glass,background,electrician,amp,volt,instrument,pole,kwh,rendering,measurement,modern,installation,retro,data,recording,wattage,efficiency,metering

Jak wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów rząd planuje przyjęcie projektu nowelizacji ustawy w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła, który zakłada utrzymanie dotychczasowych cen energii elektrycznej i gazu także w całym przyszłym roku.

Z kolei wiceminister finansów Artur Soboń zapowiedział dzisiaj złożenie projektu ustawy przedłużający zerowy VAT na żywność od 1 stycznia do końca czerwca 2024 roku.

Tymczasem typowany na przyszłego ministra finansów w rządzie Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Domański mówił w ubiegłym tygodniu o zamiarze przywrócenia 5-procentowego VAT na żywność. Nie jest też przesądzona kwestia zamrożenia cen gazu i prądu dla gospodarstw domowych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d