Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS – WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

Kwiecień przyniósł silny, prawie dziesięcioprocentowy wzrost wynagrodzeń w ciągu roku i niespełna jedno procentowy wzrost zatrudnienia. To wynik niemal zgodny z szacunkami ekonomistów.

GUS - WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

Jak podał Główny Urząd Statystyczny w kwietniu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 0,9 procent w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku i wyniosło 6 milionów 317 tysięcy osób.

Natomiast przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,9 procent rok do roku i wyniosło 5 805 zł brutto. To wynagrodzenie mniejsze niż w marcu tego roku gdy średnia płaca w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników wyniosła prawie 6 000 zł brutto.

Wynagrodzenie brutto na pozimie 5 805 zł oznacza, że pracownik zatrudniony na umowę o pracę, na ręke otrzyma 4 181 zł a pracodawce jego pensja będzie kosztować 6 993, prawie 7 tysięcy.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w Polsce na dwucyfrowym poziomie - ta, z którą muszą się mierzyć firmy. Ceny produkcji sprzedanej wzrosły w grudniu o prawie 15 procent...

OTOCZENIE MAKRO

Pensje w Polsce nie rosły w takim tempie od 2008 roku. Brak chętnych pracy i inflacja – która winduje oczekiwania płacowe – przycisnęły firmy...

POLSKA

GUS opublikował dane o inflacji CPI w grudniu 2021 roku. Inflacja w grudniu wyniosła 8,6 procent.