Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

GUS: WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

Kwiecień przyniósł silny, prawie dziesięcioprocentowy wzrost wynagrodzeń w ciągu roku i niespełna jedno procentowy wzrost zatrudnienia. To wynik niemal zgodny z szacunkami ekonomistów.

Jak podał Główny Urząd Statystyczny w kwietniu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 0,9 procent w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku i wyniosło 6 milionów 317 tysięcy osób.

Natomiast przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,9 procent rok do roku i wyniosło 5 805 zł brutto. To wynagrodzenie mniejsze niż w marcu tego roku gdy średnia płaca w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników wyniosła prawie 6 000 zł brutto.

Wynagrodzenie brutto na pozimie 5 805 zł oznacza, że pracownik zatrudniony na umowę o pracę, na ręke otrzyma 4 181 zł a pracodawce jego pensja będzie kosztować 6 993, prawie 7 tysięcy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.