Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

GUS – WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

Kwiecień przyniósł silny, prawie dziesięcioprocentowy wzrost wynagrodzeń w ciągu roku i niespełna jedno procentowy wzrost zatrudnienia. To wynik niemal zgodny z szacunkami ekonomistów.

GUS - WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

Jak podał Główny Urząd Statystyczny w kwietniu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 0,9 procent w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku i wyniosło 6 milionów 317 tysięcy osób.

Natomiast przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 9,9 procent rok do roku i wyniosło 5 805 zł brutto. To wynagrodzenie mniejsze niż w marcu tego roku gdy średnia płaca w firmach zatrudniających powyżej 9 pracowników wyniosła prawie 6 000 zł brutto.

Wynagrodzenie brutto na pozimie 5 805 zł oznacza, że pracownik zatrudniony na umowę o pracę, na ręke otrzyma 4 181 zł a pracodawce jego pensja będzie kosztować 6 993, prawie 7 tysięcy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GUS - WYNAGRODZENIA O PRAWIE 10% W GÓRĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzroście wynagrodzeń w październiku rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Randstad Polska.

POLSKA

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

POLSKA

Główny Urząd Statystyczny poinformował , że w trzecim kwartale było więcej rejestracji i mniej upadłości firm w porównaniu z 2021 rokiem.

POLSKA

Philips chce zwolnić około czterech tysięcy pracowników, zwolnienia nie ominą Polski.

%d bloggers like this: