Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała Prezes JSW Barbarę Piontek, Wiceprezesa ds. rozwoju – Tomasza Dudę i Wiceprezesa ds. handlu Włodzimierza Hereźniaka. Rezygnację złożył Wiceprezes ds. ekonomicznych Jarosław Jędrysek.

WYNIKI JSW

Odwołania obecnej Prezes JSW Barbary Piontek i wiceprezesa ds. rozwoju Tomasza Dudy – domagały się 3 większe związki zawodowe działające w spółce. Tydzień temu przed siedzibą JSW odbyła się pikieta pracowników, którzy żądali zmiany na stanowisku prezesa. Wystosowali także w tej sprawie list do premiera. Z kolei wczoraj kilka mniejszych związków zawodowych z JSW w oddzielnym liście do szefa rządu – stanęło w obronie Pani Prezes Piontek.
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej działa 65 związków zawodowych.

Związkowcy spierali się z zarządem o płace. Domagali się większych podwyżek – od zapowiedzianych. Zarząd proponował wzrost wynagrodzeń o 3.4 procent od 1 lipca tego roku oraz gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Stanisław Prusek – Członek Rady Nadzorczej, został delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu . Okres delegowania został ustalony od 9 lipca 2021 roku do 8 października 2021 roku. Dodatkowo Rada Nadzorcza powołała nowych członków zarządu, którzy pełnili funkcję nadzorcze w spółce.

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

My mieliśmy tańszy prąd – JSW ma teraz słabsze wyniki. Jak wynika z przedstawionego przez spółkę raportu, składka solidarnościowa wprowadzona przez rząd Zjednoczonej Prawicy...

INNE

Związkowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej chca kolejnych podwyżek. Tym razme domagają się by w przyszłym roku wzrost płac był co najmniej wyższy o 1 proc....

GPW

Sasin pogłębił wyprzedaż na GPW. W WIG20 tylko jedna spółka jest na plusie. Mniejsze spółki radzą sobie nieco lepiej.

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

%d