Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała Prezes JSW Barbarę Piontek, Wiceprezesa ds. rozwoju – Tomasza Dudę i Wiceprezesa ds. handlu Włodzimierza Hereźniaka. Rezygnację złożył Wiceprezes ds. ekonomicznych Jarosław Jędrysek.

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

Odwołania obecnej Prezes JSW Barbary Piontek i wiceprezesa ds. rozwoju Tomasza Dudy – domagały się 3 większe związki zawodowe działające w spółce. Tydzień temu przed siedzibą JSW odbyła się pikieta pracowników, którzy żądali zmiany na stanowisku prezesa. Wystosowali także w tej sprawie list do premiera. Z kolei wczoraj kilka mniejszych związków zawodowych z JSW w oddzielnym liście do szefa rządu – stanęło w obronie Pani Prezes Piontek.
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej działa 65 związków zawodowych.

Związkowcy spierali się z zarządem o płace. Domagali się większych podwyżek – od zapowiedzianych. Zarząd proponował wzrost wynagrodzeń o 3.4 procent od 1 lipca tego roku oraz gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Stanisław Prusek – Członek Rady Nadzorczej, został delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu . Okres delegowania został ustalony od 9 lipca 2021 roku do 8 października 2021 roku. Dodatkowo Rada Nadzorcza powołała nowych członków zarządu, którzy pełnili funkcję nadzorcze w spółce.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: