Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

PILNE: RADA NADZORCZA ODWOŁUJE PREZES ZARZĄDU JSW SA

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała Prezes JSW Barbarę Piontek, Wiceprezesa ds. rozwoju – Tomasza Dudę i Wiceprezesa ds. handlu Włodzimierza Hereźniaka. Rezygnację złożył Wiceprezes ds. ekonomicznych Jarosław Jędrysek.

Odwołania obecnej Prezes JSW Barbary Piontek i wiceprezesa ds. rozwoju Tomasza Dudy – domagały się 3 większe związki zawodowe działające w spółce. Tydzień temu przed siedzibą JSW odbyła się pikieta pracowników, którzy żądali zmiany na stanowisku prezesa. Wystosowali także w tej sprawie list do premiera. Z kolei wczoraj kilka mniejszych związków zawodowych z JSW w oddzielnym liście do szefa rządu – stanęło w obronie Pani Prezes Piontek.
W Jastrzębskiej Spółce Węglowej działa 65 związków zawodowych.

Związkowcy spierali się z zarządem o płace. Domagali się większych podwyżek – od zapowiedzianych. Zarząd proponował wzrost wynagrodzeń o 3.4 procent od 1 lipca tego roku oraz gwarancję zatrudnienia na 10 lat.

Stanisław Prusek – Członek Rady Nadzorczej, został delegowany do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu . Okres delegowania został ustalony od 9 lipca 2021 roku do 8 października 2021 roku. Dodatkowo Rada Nadzorcza powołała nowych członków zarządu, którzy pełnili funkcję nadzorcze w spółce.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

EUROPA

Niemieckie firmy wystraszone wariantem delta? Indeks IFO, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, nieoczekiwanie spadł w lipcu do 100.8 pkt. wobec 101.8 pkt. w czerwcu.

ENERGETYKA

Dodatkowe pół gigawata mocy z Turowa już w pełni dostępne - informuje PGE. Zakończył się przegląd bloku, który został oddany do użytku w czerwcu...

BANKI

Ruszył sezon wyników kwartalnych na GPW. Bank Millennium lekko w górę po wynikach za pierwsze półrocze. Millennium zaraportował co prawda 0,5 miliarda złotych straty...