Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

PILNE: DECYZJA FED – STOPY W GÓRĘ O 25 PB. OGLĄDAJ KONFERENCJĘ POWELLA W BIZNES24 O 20:30

Fed podnosi stopy w USA o 25 punktów bazowych. Obecny zakres głównej amerykańskiej stopy procentowej to 4.5 – 4.75%.

PILNE: DECYZJA FED - STOPY W GÓRĘ O 25 PB. OGLĄDAJ KONFERENCJĘ POWELLA W BIZNES24 O 20:30

To 9-te z rzędu posiedzenie 12-stoosobowego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (amerykański odpowiednik Rady Polityki Pieniężnej) w czasie którego członkowie FOMC podjęli decyzję o podwyżce ceny pieniądza w USA.

Stopy w Ameryce są dziś najwyższe od przełomu 2007/2008.

Dlaczego Fed nie ma jednej stopy, tylko zakres?

Główna stopa procentowa w USA jest określana zakresem, po jakim banki systemu Rezerwy Federalnej pożyczają pieniądze bankom komercyjnym – organizując przetargi. Taka elastyczność pozwala m.in. różnicować oprocentowanie w zależności od obszaru, na którym działa dany Fed (całe USA podzielone są na 12 regionów). A po drugie – różnicować cenę pieniądza również między posiedzeniami, w zależności od popytu ze strony banków.

Konferencja Jerome’a Powella po polsku tylko w telewizji BIZNES24

Konferencja szefa Fed Jerome’a Powella po polsku tylko w BIZNES24. Gośćmi Natali Gorzelnik będą Adam Drozdowski (InValue Multi Assets) i Michał Stajniak (XTB).

Konferencja Fed po polsku tylko w BIZNES24

Telewizja BIZNES24 dostępna jest w największych sieciach kablowych i na platformach satelitarnych w Polsce. Nadajemy również w internecie – przez stronę https://biznes24.tv

JAK OGLĄDAĆ BIZNES24
JAK OGLĄDAĆ BIZNES24


Tłumaczenie konferencji przewodniczącego Fed Jerome’a Powella zapewnia Biuro Arcus Link. Dostawca specjalistycznych i przysięgłych tłumaczeń dla biznesu.

KONFERENCJA SZEFA FED PO POLSKU W TELEWIZJI BIZNES24
KONFERENCJA SZEFA FED PO POLSKU W TELEWIZJI BIZNES24
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Zgodnie z oczekiwaniami rynku FED utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie w przedziale 5.25% a 5 i pół procent.

USA

Start sezonu na Wall Street, która czeka na dzisiejszą konferencję Jerome'a Powella.

USA

Zaczynamy intensywny tydzień na rynkach. W jego trakcie poznamy decyzje banków centralnych Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Węgier, a inwestorzy otrzymają wyczekiwane raporty m.in....

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy przekonają się czy podążać za strachem czy skłonnością do ryzyka, przynajmniej jeśli chodzi o spółki przemysłowe. Indeks Fed z Richmond poznamy...