Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FED PODNIÓSŁ STOPY O 25 PUNKTÓW BAZOWYCH

Stopy procentowe za oceanem w górę.
Kończy się tym samym era luźnej polityki pieniężnej FED.
Główna stopa procentowa decyzją
Federalnego Komitetu Otwartego Rynku wzrosła – zgodnie z oczekiwaniami – o 25 punktów bazowych. To pierwsza podwyżka od 2018 roku i jak zapowiedział szef rezerwy federalne – Jerome Powell nie ostatnia bo inflacja w USA jest najwyższa od 40 lat.

FED PODNIÓSŁ STOPY O 25 PUNKTÓW BAZOWYCH

Prognozy zakładają 6 podwyżek stóp procentowych w tym roku oraz 3 w przyszłym roku.
Jak informuje CNBC za wczorajszą podwyżką stóp procentowych głosowała większość członków FED z wyjątkiem jednego, który optował za mocniejszym podniesieniem stóp.

FED PODNIÓSŁ STOPY O 25 PUNKTÓW BAZOWYCH

Pierwsza od ponad 3 lat podwyżka głównej stopy procentowej ma pomóc w przeciwdziałaniu rosnącej inflacji z jednej strony, a z drugie nie zahamować wzrostu gospodarczego za oceanem.
Według najnowszych szacunków Federalnego Komitetu Otwartego rynku inflacja będzie wracać do celu wolniej niż wcześniej zakładano. Duży wpływ na rozwój gospodarczy USA będzie miała wojna w Ukrainie. Według FED wojna będzie podbijać inflację i uderzać w aktywność gospodarczą Stanów Zjednoczonych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Jerome Powell został zaprzysiężony na drugą kadencję jako przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

%d bloggers like this: