Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

PIERWSZY TYDZIEŃ NA WALL STREET NA MINUSIE

SPADKI NA NYSE

To była konsolidacja rynku – to, co działo się na giełdach w USA po końcoworocznym rajdzie wzrostowym. (Nie tylko zresztą w USA, bo i w Europie, w tym w Polsce.) Pierwszy tydzień notowań 2024 roku był tygodniem spadkowym dla głównych indeksów. 9 ostatnich tygodniu było wzrostowych. I niczego w obrazie nowego roku, jak dotąd, nie zmienił lekki wzrost w piątek.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy w piątek byli pracownicy i założyciel Diversified Energy – firmy, która posiada około 60 tysięcy szybów wydobywających gaz i ropę naftową głównie w Appallachach w USA, które kupuje za bezcen tuż przed zamknięciem, twierdząc, że potrafi je ekploatować przez kolejne 50 lat. Podnosi w ten sposób ich wartości, przesuwając kosztowną operację zamknięcia w czasie i osiągając w ten sposób księgowe zyski.

CZYTAJ TEŻ: W CO INWESTOWAĆ W 2024 ROKU? (ROZMOWA)

W miniom tygodniu akcje Apple spadły o 6%. Wzrosły za to powyżej 4% dziesięcioletnie obligacje. Dow Jones stracił półtora procent w ciągu 4 sesji ubiegłego krótszego tygodnia, S&P0,500 stracił 0,6% a prawdziwym przegranym był NASDAQ, który stracił 3,25% wartości.

Sezon wyników finansowych rusza w piątek w tym tygodniu – tradycyjnie od wyników dużych banków Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase i Wells Fargo. Z bardziej znanych spółek pojawią się też wyniki z BlackRock i Delta Airlines.

Na rynki w USA uspokajająco powinno zadziałać porozumienie zawarte przez Demokratów i Republikanów w Kongresie w sprawie powiększenia deficytu do ponad półtora biliona dolarów, które pozwoli uniknąć zamknięcia rządowych agend i instytucji w 2024 roku.

A jeśli chodzi o poniedziałek – dzisiejszą sesję – to w rano naszego czasu kontrakty na indeksy amerykańskie, notowane w handlu pozsasesyjnym były na lekkich minusach.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

PIERWSZY TYDZIEŃ NA WALL STREET NA MINUSIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.